Компьютер құнын есептеу

Түркістан облысы

Арыс қаласы

С.Адамбеков атындағы жалпы орта мектебі

Информатика пәнінің мұғалімі:

Джумабаева Жансая Ерсинбаевна

 

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: С.Адамбеков атындағы ЖОМ
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Джумабаева Ж
Сынып: 9 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы Компьютер құнын есептеу    
Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) 9.1.1.1-мақсатынабайланыстыкомпьютердіңконфигурациясынтаңдау

9.1.2.1-пайдаланушыныңқажетілігінеқарайбағдарламалықжасақтаманытаңдау

Сабақтың мақсаты Барлықоқушылар:мақсатынақарайкомпьютердіңконфигурациясынтаңдаужәнеқажеттілігінеқарайбағдарламалықжасақтаманытаңдау

Басымкөпшілігі:базалықконфигурацияныңқызметіменбағдарламалықжасақтамалардысалыстыру

Кейбіроқушылар:компьютердіңконфигурацияларынқолданаотырып, бағдарламалықжасақтамаларменпрактикалықжұмысжасау

Ойлау дағдылары Қолдану,талдау
Бағалау критерийі Мақсатына байланысты котмпьютер конфигурациясын таңдайды және қажеттілігіне қарай бағдарламалық жасақтаманы таңдайды.

Базалық конфигурацияның қызметі мен бағдарламалық жасақтамаларды салыстырады.

Компьютердің конфигурацияларын қолдана отырып, бағдарламалық жасақтамалармен практикалық жұмыс жасайды.

Тілдік мақсаттар

 

Лексика мен сөз тіркестер тілдік мақсаттар:

Модель,конфигурация,функция, ресурс

Құндылықтарға баулу

 

 

Оқушыларға пәнді үйрету барысында барлық қажеттілікке қол жетімді болу үшін сапалықпен, тұрақтылықты жақсартуға және бағасына емес көбірек сапасына мән беру керек екендігіне баулу.
Пәнаралық байланыс Математика (қадам санын есептеу)

Орыс тілі (бағдарламадағы сөздерді қолдану)

Алдыңғы білім

 

Компьютер құрылғыларының сипаттамалары
 

 

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

 

Ресурстар
Сабақтың басы

5мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5мин

Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, назарын сабаққа аудару, топ ережесін құру.

«Шаттық шеңбері» арқылы оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.

Оқушылардың қызығушылығы мен зейінін шоғырландыру мақсатында «Пазл» әдісі арқылы сурет қиындыларын құрастыру арқылы 2 топқа біріктіру.

1-топ «Компьютердің конфигурациясы»

2-топ «Байланыс бағдарламасы»

«Миға шабуыл» әдісімен жаңа тақырыпқа шолу жасау үшін бірнеше сұраққа жауап береді.

Компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын таңдауда қандай қасиеттеріне мән бересіңдер?

Программалық қамтамасыз ету түрлері қандай?

Компьютерлік программалық қамтамасыз ету дегеніміз не?Оның ролі қандай?

Программалық қамтамасыз ету түрлері қандай?

Қолданбалы программалардың қандай түрлері бар?

Программалық қамтамасыз етудің функционалдық мақсаттары қандай?

Программалық қамтамасыз етудің сала критерийлерін атаңдар.

«Сен жарайсың!», «Өте жақсы!» сөздермен бағалау

 

 

 

 

 

 

Жазба қиындылары

 

 

 

«Миға шабуыл» әдісі

 

 

Сабақтың ортасы

10мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7мин

Карточкаға тапсырмалар тізімін беру арқылы саралау

І тапсырма. Практикалық жұмыс.

1.      Excelпрограммасында компьютер конфигурациясының кестесін құрып құрылғылырдың құнын корсетіңдер.

Құрылғы Жинақтау типі Бағасы
Процессор(CPU) Intel Core i3-3240. 3.4 GHz. Customer Price $117.00. Max Memory Size 32 GB 36470
Аналықтақша ISA 8- разрядты 8,33 ISA 16- разрядты 8,33 16920
Жеделжад (RAM) DDR3объем модуля4 ГБ

DIMM, 1600 МГц

14035
Қаттыдиск

 

Western Orgital Caviar Blue 1000 Gb. 3.5″  SATA III  64 Мб 17275
Бейнекарта, дыбыстық карта Сабақтастырылған аналық тақшаға  
Қорап Корпус MATX Chenbro PC710 (300W), Slim  FSP 300W, black-silver 11576
Монитор LG 20M38A-B LCD 19.5 29990
Пернетақта USB Rapoo NK2500 Black 2499
Тінтуір RitmixRMW-505 Қара- WindowsиMacOS,USB. 1000 dpi 1080
  Барлығы 129845

 

Дескриптор:

1. Excel программасында кесте құрады

2.Excel программасында құрылған кестеде компьютер конфигурациясының тізімін жазады

3.Excel программасында  құрылғылырдың құнын корсетеді.

 

 

ІІ тапсырма. Практикалық жұмыс

Сурет 2.8-aвтосумма функциясын пайдаланып жалпы шығынды есептеңдер. Kомпьютердің конфигурацияларына қанша ақша кеткенін салыстырыңдар.

Дескриптор:

1.Excel программасында автосумма функциясын пайдаланады.

2. Excelпрограммасында автосумма функциясын пайдаланып  есептейді.

3. Kомпьютердің конфигурацияларына қанша ақша кеткенін салыстырады.

 

ІІІ тапсырма. Практикалық жұмыс

Кез келген компьютерлік компаниялардың бағалар тізімін пайдаланыңыздар және құнын есептеңіздер. (Pulser.kz)Интернеттен компьютер құнын есептейтін онлайн сайттармен жұмыс істеңдер.

Дескриптор:

1.Кез келген компьютерлік компаниялардың бағаларын тізімін пайдаланады.

2.Компьютерлік компаниялардың бағалар тізімін пайдаланып құнын есептейді.

3. Интернеттен компьтер құнын есептейтін онлайн сайттармен жұмыс істейді.

ҚБ: Тапсырма орындау барысында/соңында қажеттілігіне қарай тиімді кері байланыс беремін.

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық ДК немесе Ноутбук

 

 

 

 

Сурет 2.8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Pulser.kz)

Сабақтың соңы

 

4мин

 

 

2мин

«Жетістік сатысы» атты кері байланыс немесе рефлексия

Білемін-түсінемін-қолымынан келедістикерге жазып жапсырады.

Үй тапсырмасы: «Электрондық кестеде процестердің моделін өңдеудің құндылығы» деген тақырыпқа эссе жазыңдар

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Саралау кезінде қолданылатын әдіс-тәсілдер«Шаттық шеңбері» әдісін қолдана отырып, оқушыларды бауырмалдылыққа үйренеді және көңіл күйін көтереді. Топ аттары жазылған қағаз қиындылары қолдана отырып «Пазл» әдісімен топқа біріктіру. «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау мен жаңа сабаққа шолу жасау. «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі арқылы тапсырмаларды өз бетінше шығару.Сабақ соңында оқушыларға кері байланыс ретінде «Жетістік сатысы» әдісін қолданамын. Оқушыларды тапсырма орындауда «Ойлан-жұптас-бөліс»әдісі арқылы бағалаймын.

«Жетістік сатысы» әдісі арқылы әрбір оқушы сабақтағы іс-әрекетіне кері байланыс береді.

 

Қауіпсіздік техника және интернет желісіндегі қауіпсіздікті сақтай отырып жұмыс істейді.

 

Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.
 
Жалпы бағалау

 

 

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

 

2:

 

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

 

2:

 

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilimger.kz Республикалық білім порталы

Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.

Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *