Сөйлеу мəдеСөйлеу мəдениетіне үйренемін
Пән: Қазақ тілі
Орта мерзімді жоспар бөлімі: Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен Күні: Сынып: 3-сынып |
Мектеп: №12 орта мектеп
Мұғалімнің аты-жөні: А.Тасжанова Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақ тақырыбы | Сөйлеу мəдениетіне үйренемін | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.2.1 тура жəне ауыспалы мағыналы сөздердің мағынасын ажырата білу,сөйлеу барысында қолдану;қарым – қатынас мәдениеті туралы түсінік бере отырып, сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу
3.2.4.1 өз бетінше мəтіннің тақырыбын жəне мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау. |
||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар жасай алады: • Сөйлеу мəдениетін біледі. Оқушылардың көбі жасай алады: • Диалогке қатысады; мұғалімнің көмегімен мəтіндегі негізгі ойды анықтай алады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: • Берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алады. |
||||
Бағалау критерийлері | v Сөйлеу мəдениетін біледі.
v Диалогке қатысады; мұғалімнің көмегімен мəтіндегі негізгі ойды анықтай алады. v Берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алады. |
||||
Құндылықтарды дарыту | Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу.
Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық. |
||||
Пәнаралық байланыстар | Өзін-өзі тану, қазақ тілі. | ||||
Ресурстар | Топқа бөлуге арналған парақшалар, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, постер, кері байланыс парағы т.б | ||||
Бастапқы білім | Х, һ дыбыстары | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы | Жаңа топ құру
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Үлкенге де «сіз», Кішіге де «сіз», Иілеміз біз. Балалар ережені есімізге түсіріп, сыныптың тәртібін сақтап, оқып – білуге талаптанып, тыныштықты орнатып, тазалықты сақтап, бүгінгі күнімізді татулықпен өткізейік. Тыныштық сәті. «Орманға серуен». Сабақтың барысы: Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Үш тілде сөйлету. Сиқырылы сөздер 3.1.3.1 (МК; Т; Қ) Түрлі жағдаяттағы қатысымдық ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау |
Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер.
Тыныштық сәті.
Үш тілдік мақсатта
«Суретті əңгімеле» стартегиясы |
|||
Сабақтың ортасы | Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда)
3.3.5.1(Т;Ө;Ж;Қ)Ереженітолықтырыпжазу. Қоғамдық көлікке нелер жататыны анықтатылады.Қоғамдық көлікте өзін қалай ұстау керектігі туралы топта талқылап ережені толықтырып жазады. Жұппен жұмыс жасайды. Үлкендерге орын бермеген балаларға қандай ақыл беру керектігін айтып, парталасымен талқылайды. Жұптық жұмыс Берілген тақырыпқа жұбыңмен диалог құрастыр Кітапханада дәріханада көшеде көлікте Ұжымдық жұмыс 3.2.4.1 (МК; Ө; Т; Қ) Өлеңді түсініп оқып, негізі ойды анықтау.Өзпікірінбілдіру. Дескриптор: v Сөйлеу мəдениетін біледі. v Диалогке қатысады; мұғалімнің көмегімен мəтіндегі негізгі ойды анықтай алады. v Берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алады. Сергіту сәті «Кімге,неге рахмет айтамыз?» |
Белсенді оқу тапсырмалары.
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
|
|||
Сабақтың соңы |
Жүгіртпе жаттығуы
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда) Кері байланыс. Жетістік баспалдағы
|
Оқушыны мадақтау,
толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс парағы тапсырмалары арқылы білдіре алады. |
Bilimger.kz Республикалық білім порталы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.
Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718