Металдар мен бейметалдар
Date: Мұғалімнің аты-жөні: Сыдық Н.Ә.
Teacher’s Name: Sydyk N.A.
сынып: 8
Grade: Қатысқандар:
Attended: Қатыспағандар:
Absent:
Сабақ тақырыбы:
The theme of the lesson: Металдар мен бейметалдар
Сабақ барысында мақсатқа жету (сабақ жоспарынан сілтеме)
During the lesson, the goal to achieve Металдар мен бейметалдар туралы жалпы мәлімет беру, ағылшынша атауларымен таныстыру
Сабақтың мақсаты
Lesson objectives: Металдар мен бейметалдар туралы ақпарат бере отырып, металдар мен бейметалдардың айырмашылығын ажыратуға, күнделікті өмірде қолданылуына мән беруге үйрету.
Бағалау критерииі
Еvaluation сriteria: Қатысушылар химия пәні не екенін айтып, физикалық және химиялық құбылыстарды ажырата білуіне байланысты бағаланады;
Әрбір көрсетілген мысалдарды ажырата біледі, оларды ағылшынша атау
Тілдік мақсаттар:
Language objectives:
Пәндік лексика и терминология:
Қазақша Орысша Ағылшынша
Мыс Медь Copper
Алтын Золото Gold
Оттегі Кислород Oxygen
Темір Железо Iron
Көміртек Углерод Carbon
Сутегі Водород Hydrogen
Тәрбиелік құндылықтар
Достық қарым –қатынас,
Өзге тілдің бәрін біл- өз тіліңді құрметте!
Пәнаралық байланыс
География және ағылшын
Алдыңғы білім Химия, физика, майысу, жану, ашу
Сабақ барысы:
Move of the lesson: Сабаққа жоспарланған жаттығулар түрлері:
Tasks and exercises: Ресурстар:
Pesurse:
Ұйымдастыру кезеңі. Organizational moment
5 минут
Эпиграф: «Химия – адамзатқа құлашын кең жаяды»
Сәлемдесу. Good afternoon dear children!
I’m very glad to see you! How are you today?
What date is it today? What day is it today?
Оқушылардың денін сабаққа аудару.
Топтарға бөлу: І-топ; ІІ-топ
Презентацияда берілген суреттерді сипаттау арқылы оқушылар тақырыпты ашады.
І– топ: «Металдар» тобы
ІІ – топ: «Бейметалдар» тобы Суреттер арқылы топқа бөлу
Негізгі бөлім:
Main part:
30 минут
1 – тапсырма: «Металдар мен бейметалдар»туралы видео көрсетіледі.
«5 неліктен?» әдісі пайдаланылады.
2-тапсырма:
Термин сөздерді оқушылармен бірігіп қайталаймыз.
1- тапсырма: «Адасқан сөздер» сканворды арқылы 4 элементтің ағылшынша атауын тауып, көрсету қажет.
3-тапсырма: «Кім алғыр?» тапсырмалары тақырып бойынша химиялық сандық есептер беру арқылы оқушылар білімін тексеремін.
Презентация
карточкалар
cards
Сабақты бекіту
Assigning a lesson Оқушыларға плакат таратылады. Берілген қағазға балалар «1 сурет, 5 сөз» әдісімен оқушылар сабақты қорытындылайды. « 1 сурет,
5 сөз» әдісі
Үй тапсырмасы
Hometask
1мин Ережелерді жаттау
Understand definitions
Қорытынды
Conclusion
4 минут
«Себет», «Қоқыс жәшігі», «Чемодан» – ға
стикерлерге өз тілектерін жазып, «идея себетіне» салады. Мұғалім сыныптың жұмысын ( топты) бағалайды. Топ басшылары бағалау парағына сәйкес оқушыларды бағалайды.
Writing to the stickers his wishes and putting them in the “basket of ideas.” The teacher evaluates the work of the class. The best answers determine. Стикер
Sticker