| |
Пәні: математика
|
Сыныбы: 1 «А»
Мұғалім : Шолпанкулова А.М. |
| |
Сабақтың тақырыбы: |
Заңдылықтар
|
| |
Сабақтың мақсаты: |
САндар қатарындағы заңдылықты анықтап үйрету
|
| |
Оқу нәтижелері: |
Қосу мен азайту амалдарынмен жұмыс жасау. Санның жартысын табуды қайталау |
| |
Түйінді идеялар: |
Оқушыларды оқытудың тиімділігін қалыптастыруға ықпал ететін факторлар |
| |
Сабақтың типі: |
Жаңа сабақты зерделеу мен алғашқы есте сақтау және іс-әрекеттер тәсілдері |
| |
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
| |
Қолданатын әдіс—тәсілдер: |
Сыни тұрғыдан ойлау,формативті бағалау,жұптасып-ойлан-бөліс. |
| |
Жұмыс түрлері: |
Топпен жұмыс, жұптасып жұмыс жасау, жеке жұмыс |
| |
Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі,яғни дереккөздер: |
Интертақта, кір жаятвн жіп, қыстырғыштар, тақырып ашатын өрнектер жазылған гүлдер, алаша |
| |
Сабақтың барысы: |
|
| |
1.Қызығушылығын арттыру |
|
| |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
| 3мин. |
1-әрекет.
Ұжымдық жұмыс
Ойсергек жасау. «Қар кесегі» ойынын пайдаланып тілектер тілеу. |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасы құрылды.Әр бала қағаз бетіне жазған тілектерін қардай жаудыртып,сол жиналған қарды үш топқа бөліп санның жартысын табу. |
| 5мин |
2-әрекет.
Тақырыпты ашу
|
Өрнектерді дұрыс шеше отырып гулдерді теріс ілу, тақырып шығарады
|
| 2мин |
3-әрекет.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру |
Тақырып пен сабақтың мақсатымен танысады.. |
| |
2. Мағынаны ажырату кезеңі:
|
|
| 5мин |
4-әрекет.
Оқулықтағы үш түсті домалақтың орналасу ерекшелігіне назар аудару. |
Үш түстің қандай заңдылықпен орналасқанын айтады. |
| 3мин |
5-әрекет
Ой толғаныс
Шашыраған сандар қатарын жалғастыру
Мадақтау
|
Заңдылықты сақтап сандар қатарын жалғастырады |
| 5 мин |
6-әрекет
Көше бойындағы үйлердің нөмірін табу
Оқулықтағы көрсетілген үйлерге қарама-қарсы көше бойындағы үйлер слайдта көрсетілген |
Заңдылықты сақтай отырып көше бойындағы үйлердің нөмірлерін табу
Көшенің қарсы бетіндегі үйлердің нөмірін табады, атайды |
| |
7-әрекет
Топтық жұмыс
Берілген қима суреттерді белгілі бір заңдылыққа сүйене отырып орналастыру
Басбармақ арқылы бағалау |
Берілген шырша суретімен ойыншықтарын ретімен орналастырады |
| 5мин |
8-әрекет
Жұптық жұмыс
«Кір жаю»әдісі
Әр партаға қағаз тарату
Домалақтардағы өрнектердің жауабына қарай келесі өрнек жазылады
Жеңген қатарды шапалақ арқылы мадақтау |
Әр жұп бір өрнектен тауып артқа беріп отырады |
| 5 мин |
9- әрекет
Сергіту сәті
Музыка арқылы дене қимылдарын жасату |
Оқушылар музыка әуеніне ілесіп іс-қимылдар жасайды
|
| |
10-әркет
Жұмыс дәптеріндегі тапсырмалар |
Жұмыс дәптердегі тапсырмаларды жеке отырып орындайды |
| 3 мин |
11-әрекет
Кері байланыс
«Жетістік баспалдағы» бойынша бағалау |
Әр оқушы баспалдақтың қажетін жеріне стикер жапсырады |
| 2мин |
Үйге тапсырма беру
|
|