Ежелгі қалалар
Түркістан облысы
Арыс қаласы
С.Сейфуллин атындағы жалпы орта мектебі
Бастауыш пән мұғалімі:
Муратбекова Гульнара Усеевна
Қысқа мерзімді жоспар
Пәні: дүниетану | С Сейфуллин атындағы жалпы білім беретін орта мектебі | ||||
Күні: 20.02.2020ж | Мұғалімнің аты-жөні: Муратбекова Г У | ||||
Сынып: 2 «Б» | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Ежелгі қалалар | ||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын мақсаттары: | 2.3.1.2 Түрлі дереккөздерді зерделеу арқылы көне қалалар мен ескерткіштерді сипаттау | ||||
Сабақ мақсаттары
|
Барлықоқушылар: | ||||
Қауіпсіздік ережелерімен танысады; | |||||
Оқушылардың басым бөлігі: | |||||
Топтық жұмысты бірлесе орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Күнделікті жағдаяттардағы (үйде және қоғамдық орындарда) қауіпсіздік ережелерін түсіндіре алады. | |||||
Кейбір оқушылар: | |||||
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. | |||||
Бағалау критерийлері | 1. Түрлі дереккөздерді зерделеу арқылы көне қалалар мен ескерткіштерді сипаттайды;
2. Тарих адамдардың өткен өміріндегі оқиғалар тізбесі екенін біледі; |
||||
Тілдік мақсат | Көне қала – | ||||
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
Тірек сөздерді сабақ барысында қайталап айту. |
|||||
Талқылауға арналған сұрақтар:
1. Қазақстанда қандай мемлекеттік мейрамдар бар? 2. Наурыз мейрамы несімен ерекше? 3. Алтыбақан дегеніміз не? 4. Наурыз мейрамы қай айда қай күні тойланады? |
|||||
Алдынғы оқу | Өткенімізді білеміз | ||||
Жоспар | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Өткен сабақты пысқытап, жаңа сабақтың мақсатымен бағалау керитерийімен таныстырамын. | Ресурстар
|
|||
Сабақтың басы
|
Топқа бөлу: Оқушылар түрлі түстер арқылы топқа бөлемін. 1тапсырма: ТЖ «Есте сақтау» Өткен, бүгінгі, келешек өмір дегенді қалай түсінесіңдер? 1. Өз пайымдауларымен әңгімелейді; 2. Өткен сабақтарды естеріне түсіреді; 3. Тарих адамның өткен өмірінің тізбесі екенін түсінеді; ҚБ |
Қызыл, сары, жасыл
Іс-қимылмен көрсетеді |
|||
2 -тапсырма: ЖЖ «Түсіндір»
Дескриптор: 1.Берілген суретке қарап сипаттайды; 2. Өткен тарихты дереккөздерін табуға болатынын түсінеді, түсіндіреді; 3. Бір-біріне түсіндіреді; ҚБ |
|||||
Сабақтың ортасы: |
Сергіту сәті
3- тапсырма: «Ойлан» ТЖ Дескриптор: 1. Топта тапсырманы талқылап, зерделейді; 3. Тарих адамдардың өткен өмірінің тізбесі екенін біледі; 4. Әр топ өз жұмыстарын ортаға шығып қорғайды; 5. бір-біріне сұрақтар қояды, жауап береді; 6. Бір-бірінің жұмыстарын бағалайды; ҚБ |
А3 қағазы маркерлер қарындаштар |
|||
Сабақтың соңы | Кері байланыс: «Білім ағашы» арқылы сабақ түсінгенін, не түсінбегенін білдіру. | ||||
Үйге тапсырма: 58-93 бет оқу | |||||
Қосымша мәліметтер | |||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз? Жұлдызша арқылы бағалаймын. |
Пәнаралық байланысДенсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы (тәрбие) Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу. |
|||
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шараларытиімді болдыма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердімбе? Мен өз жоспар ыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
|||||
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіругекөмектесетін не білдім? |
|||||