| Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Квадрат теңдеулер | Мектеп: «Ақкөл орта мектебі МДШО»МКМ | ||
| Мұғалімнің аты-жөні: Орынбаева Раушан Нұраханқызы | |||
| Күні: | Қатысқандар: Қатыспағандар: | ||
| Сынып: 8 | |||
| Пәні:алгебра | |||
| Сабақтың тақырыбы | Квадрат үшмүше | ||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.2.1.1 квадрат үшмүшенің түбірі ұғымын меңгеру
|
||
| Сабақтың мақсаты | *Барлық оқушылар: квадрат үшмүше түбірі ұғымын меңгереді.
*Оқушылардың басым бөлігі: квадрат үшмүше түбірлері туралы өз ойларын түсіндіреді. *Кейбір оқушылар: түбірлері бойынша квадрат үшмүше құрастырады. |
||
| Бағалау критерийі | — квадрат үшмүшенің түбірлерін анықтайды;
— берілген түбірлері бойынша квадрат үшмүшені құрастырады. |
||
| Тілдік мақсаттар
|
Оқытудың тілдік мақсаты:
Квадрат үшмүшенің заңдылықтарын тұжырымдайды. Пәнге тән лексика мен терминология: «Квадрат үшмүше», «түбір», «коэффициент», «дикриминант». Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: егер с<0 болса, онда берілген теңдеудің түбірлерінің таңбалары…; егер с>0, b>0 және D>0 болса, онда теңдеудің екі …; егер с>0, b<0 және D>0 болса, онда теңдеудің екі … |
||
| Құндылықтарға баулу
|
«Мәңгілік ел» идеясы негізінде бірлік, бейбітшілік пен келісім құндылығы арқылы оқушылар тапсырма орындағанда өзара ынтымақтастықпен жұмыс жасау. Мақал-мәтелдердің мағынасын ашып, құрамындағы сан есімдерден квадрат үшмүше құрастыру. | ||
| Пәнаралық байланыс | «Информатика» Bilimland.kz ақпараттық ресурс арқылы жаңа тақырыпты ашатын бейнеролик көрсетіледі. Қазақ әдебиетіндегі сөйлеу мәдениетін қалыптастырды. | ||
| Алдыңғы білім
|
Квадрат теңдеу, квадрат теңдеу түбірлері, келтірілген квадрат теңдеу, Виет теоремасы. | ||
|
Сабақ барысы |
|||