олимпиада ойындары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:ҮІІ бөлім. Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары. Мектеп:№3 Хромтау орта мектебі
Күні: 14/02/2020ж Мұғалім: Жумабаева К.Т.
СЫНЫП: 6 а

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Олимпиада ойындары
Оқу мақсаты 6.2.1.1 мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру;
6.4.4.2 етістіктің түрлерін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану;
Сабақ мақсаттары оқылым мәтінінен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтап, түсіндіреді; етістіктің түрлерін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады.

Бағалау критерийлері – мәтін мазмұнын түсініп, ақпарат түрлерін ажыратады.
– етістіктің түрлерін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады

Тілдік мақсат Оқушылар орындай алады: олимпиада ойындарының түрлеріне байланысты негізгі, қосымша, детальді ақпаратты тауып жазады, анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: олимпиада ойындары, эмблема, атлет, символ, бес сақина, олимпиада оты
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Ежелгі Грекия, Кронос тауы, Алфей өзені, Пьер де Кубертон
Талқылауға арналған сұрақтар:
• Олимпиада ойындарының маңызы неде деп ойлайсыздар?
• Ұлттық ойындарымыздың қайсысын олимпиада ойындарына қосуды ұсынар едіңіздер?

Құндылықтарға баулу Ұлттық спорт өнерін сүюге, спорт түрлерін дәріптеуге, спорт түрлерінің қажет екенін түсіндіру, еңбек сүйгіштікке баулу, салауатты өмір салтын қалыптастыруға тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс музыка, өзін-өзі тану, дене шынықтыру

Тақырып бойынша алдыңғы білім Олимпиада ойындары
Жоспар
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин

Сәлемдесу.
Психологиялық ахуал қалыптастыру: Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау.
Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз!
Ұйымшыл боламыз десек 2 рет
Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз!
«Таныс заттар» әдісі арқылы сыныпты 3 топқа бөлемін. Әр оқушы бір затын мұғалімге ұсынады. Мұғалім сол заттарды араластырып әр топқа тастайды. Балалар өз заттарын тану арқылы сол топқа келіп отырады.
1-топ «Спорт»
2-топ «Денсаулық»
3-топ «Күрес»

Оқушы құралдары

Сабақтың ортасы
30 мин

«Автор орындығы» әдісі бойынша үй жұмысын тексеру
Оқушылар өз қалаулары бойынша автор орындығына шығып(әр топтан бір оқушы) үй жұмысын оқиды. Өзге топтағылар дұрыс немесе бұрыс екенін айтады.
ҚБ. Алтын, күміс, қола медальдар арқылы (қате санына қарай есептеледі)

Оқылым алды тапсырмасы:
СЖ. Оқылым алды. «Болжау» әдісі
«Чемпиондар »әні арқылы сабақ тақырыбын болжату.

Ендеше, біздің бүгінгі тақырыбымыз «Олимпиада ойындары»

Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлеріне тоқталу.

ТЖ. Оқылым кезеңі.
Мәтінді оқып, І топ негізгі , ІІ топ қосымша , ІІІ топ детальді ақпараттарды тауып жазып, түсіндіру.
Дескриптор :
-Мәтінді түсініп оқиды;
– негізгі, қосымша, детальді ақпараттарды ажырата алады.
ҚБ. «Бірін бірі бағалау» әдісі
Топтар «Өте жақсы», «Жақсы», «Орташа» деген сөздер арқылы сағат тілі бағытымен бағалайды.

Оқылымнан кейін
ЖЖ . Қолдану. «Аяқталмаған сөйлем»
Мәтіннен сөйлемнің жалғасын тауып, етістіктіктерді жасалу жолына және құрамына қарай талдаңыздар.
• Отты өшіру ойынның аяқталғанын …(білдіреді).
• Олимпиада ұраны үш латын сөзінен құралып, «тезірек, биігірек» деген мәнде …(жұмсалады)
• Ежелгі Грекия Олимпиада ойындарының отаны деп… (саналады)
• Прометейдің сыйға берген оты Грекияның қасиетті жерлерінде үнемі…(жанып тұрады)
Дескриптор:
– етістіктерді жасалу жолына қарай талдай алады;
-етістіктерді құрамына қарай талдай алады;

ҚБ. «Жұдырық- алақан» әдісі бойынща өзіндік бағалау. (Толық түсінсе- алақандарын ашады, жартылай түсінсе- үш саусақтарын көрсетеді, түсінбесе -жұдырықтарын түйеді)

Жеке жұмыс
«Төрт сөйлем» тәсілі.
1. Пікір. Оқыған мәтін бойынша өзіндік пікірін бір сөйлеммен жазады.
2. Дәлел. Өз пікірін бір сөйлеммен дәлелдейді.
3. Мысал. Пікірін өмірмен байланыстырып, мысал келтіреді.
4. Қорытынды. Тақырып бойынша қорытынды шығарады.

ҚБ «Мұғалімнің бағалауы»
-«Жарайсың!», «Өте жақсы!», «Керемет жауап!», «Жақсы!», «Әлі де ойлан!», «Талпын!» сөздерімен ауызша мадақтау;
медальдар

интербелсенді тақта

Сабақтың соңы
5мин «Шеңбердегі доп»
Оқушылар топта отырып бір – біріне допты лақтырады. Доп қолына тиген оқушы сабақ туралы бір сөйлем айтады.
Мұғалім сабақ мақсаты , оқушылар қатысымы туралы кері байланыс береді.
Үйге тапсырма: 11-жат(132-бет)
Доп, оқулық, күнделік

Қосымша ақпарат Неліктен бүгінгі күннің жастары спортпен айналысуға құлықсыз?

Саралау –Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тарсырмалар бересіз? Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс

Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

Bilimger.kz Республикалық білім порталы

Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.

Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *