Менің отбасым. Қ дыбысы мен әрпі.

 Пәні:Сауат ашу

Күні:22.11.2019

Сынып: 1 Б

Мектеп:Нұрлы орта мектебі

Мұғалім: Абдреймова Г

 

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. Қ дыбысы мен әрпі.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу)

1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту.

 

Сабақтың мақсаттары Барлығы: Қ дыбысы және әрпімен таныс.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. Қ дыбысына қатысты мысалдар келтіріп, сөйлемдер құрай біледі.

Бағалау  критерийлері Оқудың түрлерін (буындап оқиды, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқи біледі, түсініп оқи алады)

 

 

Құндылықтарды дарыту Отбасына деген сый –құрметті қалыптастыру.

Үлкенге құрмет –кішіге ізет көрсетуге баулу.

Пәнаралық байланыс Көркем еңбек, орыс тілі, ағылшын тілі,математика
АКТ қолдану дағдылары  таныстырылым.
Тілдік мақсат Қ  дыбысы мен әрпі. Менің отбасыммоя семьяmy family
Алдыңғы білім Балалар Қ дыбысын таниды, оқиды, мысалдар келтіре алады.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

10  минут

Бас бармағым – атам,

баланүйрек – апам.

Ортан терек – әкем,

шылдыр шүмек – анам.

Кішкентай бөбек – мен

Міне менің отбасым! Моя семья, my family

Отан неден басталады?

Отан отбасынан  басталады.

Біздің Отанымыз қалай аталады?

Біздің Отанымыз Қазақстан.

Қазақстан сөзі қандай дыбыстан басталып тұр? Қ

Қазақстанда Қ дыбысынан басталатын қала аттарын кім біледі?

Қандай дыбыс? дауыссыз

Дыбыс дегеніміз не?

Дыбысты естиміз,айтамыз

Әріп дегеніміз не?

Әріпті көреміз,жазамыз

№1. Ойын «Құрылысшы»

Оқушылар фигуралардан үй құрастырады.Фигура артына жазылған сөздерді оқиды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

23 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

№2 Оқылым. Сызба және сөздердің көмегімен мәтінді оқу.

Анам ас үйде.Ол қасық,шанышқы алды.Мен атамды  тамаққа шақырдым.Қуырдақ жедік.Артынан ыстық шай іштік.

№3 Жазылым

Ас,қасық,шанышқы,қуырдақ,шай.

критерий дискриптор
Сөздерді буындап оқу

Қысқа буынды сөздерді толық оқу

Сөз жоқ жерге тиісті сөзді қою.

Сөздерді буындап оқи алады

Сөйлемдерді толық оқи алады.

Тиісті сөздерді қойып оқи алады

№4 Топтық жұмыс «Кім қайда отыруы тиіс?»шарты отбасы мүшелерін тиісті орындарына отырғызып,не үшін олай отырғызғанын дәлелдеуі тиіс

 

критерий дискриптор
1.Сурет бойынша сұрақтарға жауап беру.

2.Отбасы  мүшелерін орындарына отырғызу

3.дәлелдеу

1.Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді

2.Отбасы  мүшелерін орындарына отырғызады

3.дәлелдейді

оқулықпен жұмыс

 

 

 

 

тақтамен дәптермен жұмыс

Сергіту сәті

2 минут

Отбасы өлең  
Сабақтың соңы

5 минут

 

Бағалау «Көліктер түрі»

Оқушылар сабақта алған әсерлері мен бөліседі

.

 

 
Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?  

 

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алда (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

 

Cізге ұнауы мүмкін...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *