Менің отбасым. Қ дыбысы мен әрпі.
Пәні:Сауат ашу
Күні:22.11.2019 Сынып: 1 Б |
Мектеп:Нұрлы орта мектебі
Мұғалім: Абдреймова Г
|
|||||||||||
Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Менің отбасым. Қ дыбысы мен әрпі. | |||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу)
1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту.
|
|||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Қ дыбысы және әрпімен таныс.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. Қ дыбысына қатысты мысалдар келтіріп, сөйлемдер құрай біледі. |
|||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқудың түрлерін (буындап оқиды, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқи біледі, түсініп оқи алады)
|
|||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Отбасына деген сый –құрметті қалыптастыру.
Үлкенге құрмет –кішіге ізет көрсетуге баулу. |
|||||||||||
Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек, орыс тілі, ағылшын тілі,математика | |||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | таныстырылым. | |||||||||||
Тілдік мақсат | Қ дыбысы мен әрпі. Менің отбасым– моя семья– my family | |||||||||||
Алдыңғы білім | Балалар Қ дыбысын таниды, оқиды, мысалдар келтіре алады. | |||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 10 минут |
Бас бармағым – атам,
баланүйрек – апам. Ортан терек – әкем, шылдыр шүмек – анам. Кішкентай бөбек – мен Міне менің отбасым! Моя семья, my family Отан неден басталады? Отан отбасынан басталады. Біздің Отанымыз қалай аталады? Біздің Отанымыз Қазақстан. Қазақстан сөзі қандай дыбыстан басталып тұр? Қ Қазақстанда Қ дыбысынан басталатын қала аттарын кім біледі? Қандай дыбыс? дауыссыз Дыбыс дегеніміз не? Дыбысты естиміз,айтамыз Әріп дегеніміз не? Әріпті көреміз,жазамыз №1. Ойын «Құрылысшы» Оқушылар фигуралардан үй құрастырады.Фигура артына жазылған сөздерді оқиды. |
|
||||||||||
Сабақтың ортасы
23 минут
|
№2 Оқылым. Сызба және сөздердің көмегімен мәтінді оқу.
Анам ас үйде.Ол қасық,шанышқы алды.Мен атамды тамаққа шақырдым.Қуырдақ жедік.Артынан ыстық шай іштік. №3 Жазылым Ас,қасық,шанышқы,қуырдақ,шай.
№4 Топтық жұмыс «Кім қайда отыруы тиіс?»шарты отбасы мүшелерін тиісті орындарына отырғызып,не үшін олай отырғызғанын дәлелдеуі тиіс
|
оқулықпен жұмыс
тақтамен дәптермен жұмыс |
||||||||||
Сергіту сәті
2 минут |
Отбасы өлең | |||||||||||
Сабақтың соңы
5 минут
|
Бағалау «Көліктер түрі»
Оқушылар сабақта алған әсерлері мен бөліседі .
|
|||||||||||
Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алда (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: |