Еңбек-денсаулық кепілі
Мектеп:Ә.Молдағұлова атындағы №28 орта мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні:25.10.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Ходжаева Ш.Ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
СЫНЫП:7 Б |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлімнің атауы |
Спорт және денсаулық күтімі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Еңбек-денсаулық кепілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
7.1.2.1 – тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау 7.3.1.1 – кесте, сызба, шартты белгілер түрінде берілген ақпаратты түсіну, қолдана білу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
· Мәтінді тыңдай біледі, оқи алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мәтін мазмұны негізінде ақпараттың дұрыс,дұрыс еместігін ажырата алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мәтін мазмұнын түсінеді, мақал-мәтелдерді мағынасын аша біледі, өмірмен байланыстыра алады.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат: |
Пәнге қатысты сөздік қор: · Құрметті азамат-почетный гражданин · Нәзік сезім-нежное чвуство · Жасандылық-неестественный · Қобалжу-волнаваться |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу: |
Мәтіналды сұрақтармен танысып келу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар |
· 1.Мәңгілік ел құндылықтары: “Мәңгілік ел” жалпыұлттық идеясы бойынша -бесінші: Жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылығымен байланыс 3) Зайырлы қоғам және жоғары руханият Біздің еліміз әлемдік қауымдастықта рухани әлем мен келісімнің оң үлгісі ретінде қабылданады. Мемдекеттік және қоғамдық өмірдің зайырлы сипаты экономикадағы өрлеудің, білім беру, денсаулық сақтау және мәдениеттің ұлттық жүйесін табысты дамытудың ең маңызды шарты. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Басы 7мин |
Сәлемдесу. Түгелдеу «Мақсатыңа жетуге күш беретін сөздер»оқушылар бір-біріне жағымды сөздер айтады. Үй тапсырмасын тексеру. -Илья Ильин және Ольга Рыпакова туралы ақпарат жинап,фотаколлаж дайындап,қорғау. « 1,2 рет сандары» арқылы топқа бөлу |
Сынып,оқушылар
фотоколлаж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы 25 мин |
«Жадыңды жаңғырт»сөздікпен жұмыс · Құрметті азамат-почетный гражданин · Нәзік сезім-нежное чвуство · Жасандылық-неестественный Қобалжу-волнаваться Берілген сөздер мен сөз тіркестеірнен сөйлем құрау. Мәтіналды сұрақтар Сен спорт, еңбек туралы қандай шығармаларды білесің? Балаларға арналғанқандай шығармаларды оқыдың? Сен қай кітапты сүйіп оқисың? Не себепті? Жаңа сабақ: «Сөздерді сөйлет»белсенді әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу. «Кебңе-қылуаснед іліпек» «Еңбек –денсаулық кепілі» Жетістік критерийі 1.Жаңа сөздерді түсіну, сөйлем құрау 2.Мәтіналды сұрақтарды түсінеді,сұраққа жауап береді. 3.Тыңдалым бойынша тапсырмаларды орындай алады. 4. Мақал-мәтелдерді түсінеді, мағынасын аша алады,өмірмен байланыстыра біледі.
Мәтінмен жұмыс .Тыңдалым.Оқылым Жұппен жұмыс “3 таяқша” әдісі Бағалау комментарийі Мазмұнды сұрақ қоя білді. Тұшымды жауап берді. Өзіндік идеясы бар.
Айтылым.Топпен жұмыс. 1-топ. «Дұрыс, дұрыс емесін анықта!»
Бағалау.
Жазылым. «Оқиғалар желісі» белсенді әдісі.
|
Интербелсенді тақта
Бағалау парағы
Аудиотыңдалым
Кесте |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Соңы 8 мин
Рефлексия |
– 6-тапсырма.Мақал-мәтелдердің мағынасын түсіндір. Бағалау: Бағалау парағы Білім алушының аты-жөні_______________________
|
Бағалау парағы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау |
Бағалау
|
Пәнаралық байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5-тапсырма.Жазылым.
|
· ·
|
· Орыс тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1:
2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1:
2:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||