Ақылды күшік
Нурушева Нурбакыт Алибековна
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.2.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолдану;
2.3.2.1 Шағын мәтіндегі жиі қолданылатын сөздерден құрастырылған қарапайым фразалардың/сөйлемдердің мағынасын түсіну; |
|
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: мәтін мазмұнын түсінеді
Көбі: жаңа сөздердің мағынасын ашады Кейбірі:белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысу және этикет сөздерді қолданады |
|
Күтілетін нәтиже | Тақырыпқа қатысты тыңдаған материалдың мазмұнын түсінеді, күшігі жайлы ақпарат бере алады. | |
Жаңа сөздер | Қарғыбау, құлақ | |
Сабақта қолданылатын материалдар | Слайдтар, үй жануарларының суреттері, үнтаспа, парақшалар, смайликтер. | |
Құндылықтарды дарыту | Жаңа сөздерді меңгерту. | |
Бастапқы білім | Түсіндіру, сұрақ-жауап, «Шаттық шеңбері»тренингі, сергіту сәті | |
Сабақ барысы | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы | «Мұғалім «шаттық шеңберін» құрғызып, ынтымақтастық атмосферасын орнатады
Ертеңгілік шеңбері Таңғы шеңберде тұрған оқушылар бір – бірімен «Сәлем!» деп амандасады. Берілген өлеңді түрлі эмоциямен айту. (көңілді, көңілсіз, ашулы) Қош келдіңіз, бүгін бізге бәріңіз, |
Оқушылар «шаттық шеңберге» тұрып, мұғаліммен сәлемдеседі. Бір-біріне сәттілік, жақсы тілектер айтады. |
Өткен сабақты тексеру | Өткен сабақтың тапсырмасын тексереді.Кемшіліктерді анықтайды,түзетеді,бағалайды. | Тапсырманы айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
Қызығушылықты ояту | Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында интерактивті тақтадан күшіктің суретін көрсетеді.Мұғалім:
-Балалар, сендердің үйлерінде күшік бар ма?Оны қалай атайсыңдар?Иттің қандай түрлерін білесіңдер? «Ой қозғар» әдісін пайдаланып, «күшік» сөзіне ассоциограмма құрғызады. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Әр оқушы тақтада ілулі тұрған плакатқа маркермен өз түсінігін жазады |
Мағынаны тану |
Сөздікпен жұмыс.
А) Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудар- масын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады.2. Мәтіналды жұмыс.А) Оқылым. Жазылым. Мәнерлеп, дұрыс оқуға, сауатты жазуға машықтандыру үшін 1-тапсырманы орындатады.Ә) Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға, машықтандыру үшін 2-тапсырманы орындатады.Б) Оқылым. Оқушыны мәнерлеп оқуға дағдыландыру үшін 3-тапсырманы орындатады.В) Айтылым. Оқулықтағы жағдаяттық тапсырманы (4-тап- сырма) орындатады. 2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқулықтағы тыңдалым мен оқылымға арналған мәтінді тыңдатады, сөздердің мағынасын түсіндіреді. 3. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. А) Айтылым. Оқулықтағы 1,4 – тапсырманы орындайды. Ә) Жазылым. Оқулықтағы 2-тапсырманы орындатады. 4. Оқулықтағы «Күшігім» өлеңін оқып береді.Мәнерлеп оқуға машықтандырады. Өлеңде тақырыпқа байланысты кездескен сөздерді тапқызып, қайталатады. 5. «Сергіту сәті». Оң қолымда бес саусақ Сол қолымда бес саусақ Бесті беске қосайық Қатт-қатты соғайық |
Оқулық
№3 жұмыс дәптері
|
Ойтолғаныс | (Т) Суретпен жұмыс Мәтінмен жұмысӘр топқа мәтін таратыладыӘр топқа тарауларды таратып беріп әр топқа тапсырма беру1 топ. Күшікке тән қасиеттерді айту2 топ. Күшікке сипаттама беру
1-тапсырма. Бос орынды керекті сөздермен толықтырыңдар.Менің күшігім _____________.Күшіктің құйрығы________________.Күшіктің құлағы________________.Мен күшікпен _________________.Катеринаның атасы мен әжесі__________________________. Керекті сөздер: қысқа, ойнаймын, ақылды, қара. 4- тапсырма. Диалогті пайдалана отырып, өзара сөйлесіңдер. Мынау не? Мынуа күшік. Күшік қандай? Күшік ақылды. Күшік не істейді? Күшік ойнайды. Бағалау «Сэндвич» әдісі |
Жазу дәптерінде берілген тапсырмаларды орындайды. |
Бекіту. | Мұғалім оқушылардың ой-өрісін дамыту үшін «Суреттер» блиц ойынын ұйымдастырады.Әр оқушы өз сүйікті жануарынын суретін салады, оны сыныптастарына таныстырады. | Сөйлемдерді оқиды,талдайды, жаңа сөздерді қайталайды. |
Бағалау | Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың бағалауы бойынша өз ойларын айтып, қорытынды бағаны өзі қояды. | |
Үй тапсырмасы | Ж/д3-тапсырма, сөздік жаттау | Оқушылар күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады, сұрақтары болса қояды |
Рефлексия | (МК) + Мен ……………. үйрендім.-Маған ………….. қиын. Кері байланыс «Бір +, бір – » Сабақ барысында сәтті шыққан 1 кезең, сәтсіз шыққан 1 кезеңді айту | Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтерді көрсету арқылы көңіл-күйлерін білдіреді. |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
||
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||
Bilimger.kz Республикалық білім порталы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.
Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718