Ұлттық кейіпкерлер туралы не білемін? Ф дыбысы мен әрпі.
Мухаметченова Жамила Аскаровна
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2.2.1 Мәтінде автордың кім (не) туралы айтқысы келгенін түсіну 1.2.6.1 мұғалімнің көмегімен әңгімелеу мәтінін/ ерекшелігіне қарай мәтін жанрын (өлең, әңгіме, ертегі)/ стилін (көркем және бейкөркем) ажырату | ||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Мәтіннің тақырыбын анықтайды. Кейбірі: Автордың ойын болжап айтады..
|
||
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
|
||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
||
Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы
|
||
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым.
|
||
Тілдік құзыреттілік | Кофе
|
||
Сабақ барысы
|
|||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар
|
|
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Мына сұлу әлемде
Адам өмір сұреді Үлкен менен кішіге Күн сәулесін төгеді – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Шаттық шебері
|
|
Сабақтың ортасы
10 минут
Сергіту сәті 1 минут
Аяқталуы 14 минут
Қызықты тапсырма 8 минут
|
Оқушыларды балмұздақ таяқшасы арқылы 4 топқа бөліп,қайталау мақсатында әр топқа «Доп лақтыру» әдісін қолданып сұрақтар қою.
1-топ: : «Тазша бала» 2-топ: «Қожанасыр» 3-топ: «Қаңбақ шал» 4-топ: «Алдаркөсе» Топтар бір- бірін бағалайды -Балалар кәзіргі заманда адамдар бір –бірімен немен хабарласамыз? -Телефонмен – Ия, балалар,дұрыс айтасыңдар! – Сол телефон деген сөзде бізге таныс емес қандай дыбыс? – Ф дыбысы – Ендеше, балалар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы – Ф дыбысы мен әрпі
№1 Оқылым
Алдардың әні – Балалар ұлттық кейіпкерлер кімдер екенін білесіңдер ме? Олай болса «Алдаркөсе мен ұры» туралы мультфильмін еске түсіріп көрейік.(Бейнероликтен мультфильмінен үзінді көрсетіледі.
Топпен жұмыс. І топ. «Тазша бала» тобы 1 ші тапсырма бойынша сөздерден сөйлем құрау ІІ топ. : «Қожанасыр» тобы №2 Мәтінді ары қарай жалғастырыңыздар. Бірде Қожанасыр келе жатып, жолдан ұялы телефон тауып алды…. ІІІ топ. «Қаңбақ шал» тобы Кеспе буындардан сөздер құрастыру ІV топ: “Алдаркөсе» тобы «Алдаркөсе мен ұры» мультфильмін естеріңе түсіріңдер.Берілген суреттер бойынша әңгімелеп көріңдер. Топтық жұмысты әр топтар бір- бірін бағалайды. Шығармашылық тапсырма (қосымша ретінде) Өздеріне ұнайтын ертегі кейіпкерлері жайында мәлімет жинау. |
«Бағдаршам» «Смайлик» «Аяз аталар» «Көліктер»
Сергіту сәтіне арналған жинақ
Ұлттық кейіпкер-лердің суреттері.
|
|
Сабақтың соңы
2 минут
|
Рефлексия
Оқушылар өздеріне сабақтан әсерлерін айта отырып, қолындағы таяқшасын барлығы маған ұнады,түсіндім десе « Асыққа», кейбір түсінбеген жерлерім бар десе «Тоғызқұмалаққа», ештеңе түсінбедім десе «Бәйге жарысына» салады.
|
Ұлттық ойындардың суреті «Асық», «Тоғызқұмалақ», «Бәйге жарысы»
|
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|