Мен,сен,ол,олар-барлығымыз бір отбасымыз!
Есбергенова Кенжегуль Такеевна
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.1.1 отбасы мүшелерінің арасындағы туыстық қатынастарды түсіндіру
|
||||
Сабақмақсаттары | Барлықоқушылар: отбасы мүшелері арасындағы сыйластықтың маңызын түсіндіре алады.
Көптегеноқушылар: отбасы мүшелерінң туысқандық байланысын түсінеді. Кейбіроқушылар: отбасы мүшелерінің арасындағы туыстық қатынастарды түсіндіреді. |
||||
Бағалаукритерийлері | отбасы мүшелері арасындағы сыйластықтың маңызын түсіндіре алады.отбасы мүшелерінң туысқандық байланысын түсінеді.
отбасы мүшелерінің арасындағы туыстық қатынастарды түсіндіреді. |
||||
Тілдік мақсаттар | Пәнгетән лексика мен терминология:
Отбасы,туыс Диалог пен жазуүшінпайдалысөздер мен тіркестер: Кімдердітуысқандардепатайды? |
||||
Құндылықтардыдарыту | Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы | ||||
Пәнаралықбайланыстар | әдебиеттікоқу,музыка | ||||
АКТ қолданудағдылары | Интернет-ресурстар, дерекқорданжәнеинтернеттенсабаққақатыстыақпараттыіздеу; | ||||
Ресурстар | Топқабөлугеарналғанпарақшалар, жұмысдәптері, қалам мен түрлітүстіқарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, керібайланыспарағыт.б | ||||
Бастапқы білім | Біздің ата заңымыз-Конституция | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың
жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы | «Жалпы ритм» жаттығуы Мақсаты: топтыңбіртұтастығынарттыру. Өтубарысы. Топ мүшелерідөңгеленіптұрады. Жүргізушібелгілібіржылдамдықпен ритмдыұлғайтаотырыпбірнешеретшапалақтайды, бұлритмді топ мүшелері де жалғастырыпəкетулерікерек: жүргізушініңоңжағындатұрғанқатысушыбір шапалақтайды, оданкейін екіншіқатысушышапалақтайды, осылайжалғасып кете береді. Бірритмдетекбірадамғанашапалақтаптұрғансияқтыдыбысшығарукерек. Жұмыс ережесін келісу · Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! · Уақытты үнемдейміз! · Нақты,дәл жауап береміз! · Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! · Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! Алдыңғы білімді еске түсіру (Конституция) ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. |
«Жалпы ритм» жаттығуы
Оқушыларды топтарға бөлуге арналған сөздер.
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
|
|||
Сабақтыңортасы | Ширату тапсырмасы.
«Күтіңіз және түйіндеңіз» (Т)Суретпен жұмыс (болжау). Бұл адамдардың арасындағы туысқандық байланыс туралы өз болжамдарыңды айтыңдар. (Ж) Сұрақтарға жауап беріңіздер. (Т) Адамдардың бір-бірімен туысқандық байланысы туралы не білесіңдер? Суретті пайдаланып,жауап беріңдер. Тапсырма Сызба арқылы отбасы мүшелерінің арасындағы туыстық атауларды жаз. |
|
|||
Сергіту сәті
«Сәлеметсің бе!» |
Оқушылар кезек-кезек көршісінің аттас саусақтарына қолын тигізеді. Бас бармақтан бастайды:
Мен саған тілеймін (бас бармағын тигізеді); – Табыс (сұқ саусақ); – Үлкен (ортаңғы); – Барлығында (атаусыз); – Барлық жерде (шынашақ); – Сәлеметсің бе! (алақанын тигізеді). |
Оқушылар сергіту сәтін жасайды. | |||
Сабақтың соңы | Жаңа білім мен тәжірибені қолдану
«Қар үйіндісі» (ҚБ) “Екі жұлдыз, бір тілек” әдісі. Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда) Оқушылар «Нысандар» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты.
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
«Қар үйіндісі» тапсырмалары. |
|||
Саралау –мақсат бойынша,оқушыға жеке қолдау көрсету арқылы саралау | Бағалау – | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||