Ауасыз тіршілік жоқ. Көптік, тәуелдік, және жіктік жалғаулар
Сәрсенбекова Гауһар
Сабақ негізделген оқу
мақсаты: |
7.2.1.1. Мәтіндік және графиктік (кесте, диаграмма, сурет, шартты белгілер) ақпаратты интерпретациялау | |
Сабақтың мақсаттары: | Барлық оқушылар істей алады: Мәтінді тыңдап, көтерілген мәселені анықтайды.
Оқушылардың көпшілігі істей алады: Мәтіндік және графиктік (кесте, диаграмма, сурет, шартты белгілер) ақпаратты интерпретациялайды. Кейбір оқушылар істей алады: Өзіндік көзқарастары мен ойын еркін, жүйелі жеткізеді. |
|
Бағалау критерийі: | сөздерді шартты белгілерге айналдырады;
· – тұжырымын диаграмма арқылы көрсетеді. |
|
Пәнаралық байланыс: | Геогарафия (климат, жер бедері) | |
Тілдік мақсат: | Оқушылар не істей алады: (жазады, түсіндіреді)
Ауа неден тұрады? Негізгі сөздер мен сөз тіркестері (пәнге арналған сөздік ен терминдер) Ауа,оттегі;атмосфера, жалғаулар(жіктік, тәуелдік, көптік) |
|
Құндылыққа баулу | Уақытпен жұмыс жасау құндылығын ұғындыру.
|
|
Алдыңғы оқу: | Табиғат, ауа райы | |
Сабақтың басы: |
3+5мин |
І Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық ахуал қалыптастыру ІІ топқа бөлу: санамақ
ІІІ (Тақырыпқа жол ашу) Ауа неден тұрады? Ауадағы тіршілік көздері» деген тақырыпқа кластер жасайық.
|
Жоспар | ||
Сабақ ортасы: | 29 мин | Топтық жұмыс:
1.Мәтінді тыңдап, атмосферадағы элементтердің пайызын диаграммаға салыңдар Сұрау: Ортадағы қаламсап Бағалау: Екі жұлдыз, бір ұсыныс Кері байланыс: Мұғалім сөзі
Жұптық жұмыс: Оттегі қолданылатын салалар туралы ой бөлісіңдер Сұрау: Стикер сөйлейді Бағалау: +,- Кері байланыс: Мұағлім сөзі Тілдік бағдар: Жалғаулар Жеке жұмыс: Берілген сөздерге сөйлем құра: ауа, жел, азот, оттегі, көміртегі Дескриптор: Білім алушы Сабақ барысында алған ақпараттарға сүйенеді Сөйлем құрайды Жалғаулардың түрін ажыратады.
|
Сабақ соңы: | 3мин | «Шығу парағы» |
Қосымша ақпарат: |
Саралау-сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау (Оқушылардың үйренгенін
Тексеруді қалай жоспарлайсыз?) Екі жұлдыз, бір ұсыныс +,- Дескриптор
|
қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс
|
Рефлексия | Төмендегі бос ұяшыққа сабақтар туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабақтарыңыздың тақырыбына сәйкес келетінін сұрақтарға жауап беріңіз | |
-Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма?
-Бүгін оқушылар не білді? -Сыныпта ахуал қандай болды? -Мен жоспарлаған саралау шараларым тиімді болды ма? -Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? -Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
||
Қорытынды бағамдау | ||
Қандай екі іс-әрекет табысты болды?
1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқуды да, оқытуды да ескеріңіз) 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін не білдім?
|
Bilimger.kz Республикалық білім порталы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.
Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718