5 саны мен цифры

Сайпинова Зиба Әкібайқызы

Сабақтың мақсаттары

 

1.1.1.2 бір таңбалы сандарды оқу, жазу, салыстыру

1.1.1.3 бір таңбалы сандардың құрамын анықтау

Тілдік мақсаттар Сол жақта. Оң жақта. Тура ретпен санау, кері ретпен санау
Құндылықтарды дарыту Өзара сыйластыққа тәрбиелеу
Пәнаралық байланыс Сынып оқушыларының, сынып бөлмесіндегі заттардың санын анықтау қоршаған орта байланысы жүзеге асады
Бастапқы білім Оқушылар күнделікті өмірде сандар ретімен санауды үйрену тәжірибесіне сүйенеді
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері

 

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы

1 минут

Ертеңгі шеңбер

(Б) оқушылар шеңберге тұрады, кезекпен саналады.

Оқушылардың зейінін шоғырландыру, оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын /ОМ анықтап алу.

 
Сабақтың ортасы

30 минут

Сандар қалай пайда болды?

(Ұ) Ертеде адамдар санауды білді ме?

Санау не үшін қажет болды?

Сұрақтарға болжам жасауға ой-түрткі жасау.

Оқушылардың пікірлерін айтуына мүмкіндік беру.

(Ө) Санауға арналған материалдар: моншақтар, асықтар, таяқшалар, тастар, түймелер.

5 саны және цифрымен таныстыру

 

 

(Ж) оқушыларға өзі ұнататаны заттардың топтамасын санату, оқушылар топқа немесе сыныпқа ұнататын түсі және сол түсті заттың қаншасын анықтағанын айтады.

(Ж,Т,Ф) Оқушыларға жұппен немесе кішірек топтарда 1-ден 5-ке дейінгі әр санға мысал келтіру ұсынамын. Мысалы:  бөлмедегі компьютер немесе есік саны, тақта, терезе т:с:с:

Сыныптан саны бесеу болатын заттарды табу.

Оқулықпен жұмыс

Сан түзуінде 5 санының орнын анықтау.

Сурет бойынша түсіп қалған сандарды табу.

Санның құрамын анықтау.

Келесі сан қандай сан?

Алдыңғы сан қандай сан?

3 және 5 сандарының арасында қандай сан бар?

Сандардың қайсысы үлкен, қайсысы кіші?

 

Сергіту сәті

Жұмбақ

Қараңғыдда жымыңдай жанады;

Жарық түссе бірден сөніп қалады (Жұлдыз)

 

5 цифрын ауада жазу

Дәптермен жұмыс.

1.Түсіп қалған сандарды жаз

2.Үлгі бойынша толықтырып жаз

3. Сан құрамын анықтау

 

5
2  
  1
4  
  0

 

4. Сан түзуінде көрсету

____________________

 

       1        2        3        4       5

 

Қалыптастырушы бағалау

1-тапсырма. Сандарды сәйкес суреттермен байланыстыру.

 

2-тапсырма.  Үлкен және кіші доптардың санын анықтаңыз және бос торкөздерге жазыңыз. Оларды салыстырыңыз

 

Үлкен доптар           Кіші доптар

 

 

 

 

Кеспе, суреттер
Сабақтың соңы

2 минут

Қорытындылау

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

-Нені білдім?

-Нені үйрендім?

-Нені түсінбедім?

 

 
                                                                              Қосымша ақпарат
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

 

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы
Сан түзуінде сандардың орнын табуда қиналған оқушылармен жеке жұмыс жүргізу Заттардың санын цифрлармен сәйкестендіруін, сандарды салыстыруын бағалау Сергіту жаттығуы мен көзге арналған жаттығулар

Bilimger.kz Республикалық білім порталы

Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.

Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *