Теңдеулер шешу
Ракишева Гаухар Габдулмавлютовна
Күні:
Сынып: 8 «Б» |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Теңдеулер шешу | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | ü Білімділік: Тақырыпты игере отырып, рационал теңдеулер туралы білімдерді тереңдету
ü Дамытушылық: Бүтін теңдеулер мен бөлшек теңдеулерді шешу алгоритмін пысықтау ü Тәрбиелік: Өздігімен жұмыс істеуге және өзгенің пікірін құрметтеуге тәрбиелеу |
||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері | Оқушылар рационал теңдеу ұғымын біледі, түснеді және есеп шығаруда пайдаланады. | ||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Таныстырылым. | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі.
Топқа бөліну. Геометриялық фигураларға байланысты топқа бөлінеді |
Геомериялық фигуралары бар кеспелер | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
17 минут
|
Сәйкестендіру. Оқушылар теңдеулердің түріне байланысты кесте толтырады
|
Таныстырылым Дәптер Кеспелер |
|||||||||||||||||||||||||
Топтарда жеке жұмыс жасау. Оқушылар тапсымаларды өзара бөліп алады. Әр оқушыға бір тапсырмадан келеді.
Оқушылар шығарылған есептерін тобындағы қалған оқушыларға түсіндіріп, шығару жолдарын көрсетеді |
|||||||||||||||||||||||||||
Сергіту сәті
1 минут |
|
Видео | |||||||||||||||||||||||||
Аяқталуы
Қызықты тапсырма 13 минут
|
Топтарға шығармашылық тапсырма:
Кестені толтыр
|
Оқулық, дәптерлер. |
|||||||||||||||||||||||||
Бағалау
3 минут |
Бағалау парағының көмегімен топбасшылар тобындағы оқушыларды бағалайды | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы
2 минут
|
Рефлексия
«Дерево Блоба» көмегімен балалардың көңіл күйін, алған әсерлерін көрсету. Оқуышлар стикерлерді өздері тақырыпты меңгергендеріне байланысты оналастырады |
Стикерлер |
|||||||||||||||||||||||||
Уй тапсырмасы
1 мин |
№181-182(2,4) |