Ас-адамның арқауы. Дыбыстар мен әріптер.
Сынып: 1
Мұғалім: Есеналина Н.А. |
Қатысқандар саны: 6
Қатыспағандар саны:0 |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ас-адамның арқауы. Дыбыстар мен әріптер. | |||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту
1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
|||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||||||||||||||||||
Тілдік құзыреттілік | Шұжық-колбаса | |||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Бала, бала, балапан
Қане, қайсы, алақан. Саусақтарыңәйбат, Былай-былайойнат. Бала, бала, балапан Қане, қайсы, алақан. Саусақтарыңәйбат, Былай-былайойнат. – Балалар, бір-біріміздіңқолымызданұстап, алақанарқылыжүректіңжылуынсезініпүйренгенқандайтамаша, қандайқуаныш! |
Шаттық шебері
|
||||||||||||||||||||||
Дыбыстар әлемі:
Оқушылар екі топқа бөлінеді дауысты және дауыссыз дыбыстар арқылы.
|
1-ші топ:Қызыл түсті.Дауысты дыбыстар:а,ә,е,о,ө,ұ,ү,ы,і,и,(у)
2-ші топ:Көк түсті.Дауыссыз дыбыстар:б,в,г,ғ,д,ж,з,й,к,қ,л,м,н,ң,п,р,с,т,ф,х,ц,ч,ш,щ,(у) |
|||||||||||||||||||||||
|
«Ой қозғау» әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашамын.
1 – жаттығу Аудио жазбамен мәтінді тындату.
«5»-3б «4»-2б «3»-1б 2 – жаттығу. «Атқошы мен ат арба» әдісі. Сөлемдерді қатесіз көшіріп жазу. |
|
||||||||||||||||||||||
Сергіту сәті
1 минут |
«Қара жорға» биі.
|
Сергіту сәті | ||||||||||||||||||||||
|
3 – жаттығу.
«Дана үкі» әдісі. Сөйлемді сүретпен сәйкестендір. 4– жаттығу. «Айналым бекет» әдісі. Өленді жатқа жаз. |
Сүреттер сәйкестіріп постерді қорғау |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
8 минут
|
5-жаттығу
Өзіңе ұнайтын тағам түрлерін төмендегідей белгімен көрсет. Ұнамайды Ұнайды |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
||||||||||||||||||||||
Аяқталуы
16 минут
Қызықты тапсырма 8 минут
|
Кестені толтыр.
|
Оқулық, дәптерлер.
|
||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы
2 минут
|
Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау. |
Бас бармақтар |
||||||||||||||||||||||
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Өнер, ана тілі сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||
«Меңдіғара ауданы әкімдігі білім бөлімінің Көктерек негізгі ММ»
Тақырыбы: Ас-адамның арқауы . Дыбыстар мен әріптер.
Сынып: 1
Пән: Сауат –ашу
Пән мұғалімі: Есеналина Назира Ақылбекқызы.
2017 жыл