Ү дыбысы және әрпі
Күні: 12.12.17. Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: 8 Қатыспағандар саны: 0 |
||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Мен және табиғат. Ү дыбысы мен әрпі. |
||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.9. Дыбыс пен әріпті тану және ажырату 1.2.2.1. Мәтінде автордың кім (не) туралы айтқысы келетінін түсіну 1.1.8.1 берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту |
||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:Жаңа білімді меңгереді. Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||||||||||
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану сабағы |
||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
||||||||||||
Тілдік құзыреттілік |
Ү дыбысы мен әрпі. |
||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс – әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 1 минут
Сабақтың басы «Дельфи» әдісі 3 минут 2 минут
2 минут |
Ертеңгілік шеңбері Қол алысып, қәне, біз, Дос болайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы дос табу, Қандай жақсы дос болу! Достарменен бір жүру!
Өткен тақырып бойынша пысықтау Сөздің басында, ортасында және аяғында кездесетін сөздерді айту
Оқушыларды пазлдар құрастыру арқылы топқа бөлу 1топ- «бірлік»; 2 топ-«достық». Тақырыпты таныстыру мақсатында жұмбақ жасыру «Үйрек» десе – бірінші, «Бүйрек» десе – екінші, Бұл қайсы әріп екенін, Біреу айтып берсінші. Тыңдалым. Үү дыбысына арналған сөздермен таныстыру |
АКТ-ны қолдану
АКТ-ны қолдану |
|||||||||||
Сабақтың ортасы 10 минут
Смайликтермен
Жұлдызшалармен
Топтық жұмыс «Кемпірқосақ» әдісі 5 минут «Бас бармақ» б.ә. |
№1. Тыңдалым. Ж.Бөдештің «Қандай жақсы!» өлеңін тыңдату; өлең мазмұнын ашу мақсатында сұрақтар қою: 1.Асан алманы неше бөлікке бөлді? 2.Алманың неше бөлігін достарына берді? 3.Достары неге таңдайларын қақты? Топтар бір-бірін бағалайды
№2. Оқылым. Сөздерді буындап және тұтас дауыстап оқыту Топтар бір-бірін бағалайды №3. Сюжетті суреттер арқылы шағын әңгіме құрастырады. Топтар бір-бірін бағалайды
|
Аудио үнтаспа Таныстырылым
Оқулықпен жұмыс |
|||||||||||
6 минут
|
№4. Жазылым: Үү дыбысы мен әрпін жазу |
Дәптермен жұмыс |
|||||||||||
Сергіту сәті 1 минут |
|
Видео ролик |
|||||||||||
Зерттеу жұмысы «Өкіл» әдісі 5 минут «Бағдаршам» б.ә. |
Ү дыбысы бар жемістердің муляждарын зерттеп, өз дәлелдерін жасайды. Топтар бір-бірін бағалайды |
Жемістердің муляжы |
|||||||||||
Аяқталуы Топтық жұмыс «Шығу парағы» әдісі 3 минут
|
№5. Кім? Не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді тауып, бояу
Топтар бір-бірін бағалайды.
|
Парақтар, маркерлер
|
|||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут
|
Рефлексия |
Кеменің суреттері
|
|||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Ана тілі сабағы оқушы ларды бір-біріне деген құрмет,сыйластық ты көрсетуге тәрбиелеу. |
Bilimger.kz Республикалық білім порталы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.
Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718