Ең үлкен байлық
Күні: 15.01.2018ж. |
||||
Сынып: 5«Б» |
Қатысқан оқушылар саны: 15 |
Қатыспаған оқушылар саны: 1 |
||
Сабақтың тақырыбы: |
Ең үлкен байлық |
|||
Сабақтың мақсаты: |
Т4.Фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби мәтіндердің мазмұнын түсіну. |
|||
Сабақ нәтижесі:
|
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Сөйлесім әрекетінің негізінде оқушыларға тақырып аясында толық ақпарат бере беруге үйренеді Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Жас ұрпаққа адам денсаулығының қымбаттылығын, өмір сүру үшін қажеттілігін, бағалы байлық екенін түсіндіру. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|||
Жетістік критерийлері:
|
Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): байлық түрлері туралы ақпарат береді. Оқушының орташа жетістігі (ООЖ):қазақша байлық түрлерін сипаттайды, жаңа сөздерді қатыстырып, сөйлемдер құрайды. Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ):тақырып аясында тілдік қарым-қатынас құра алады, сұхбаттасады, шағын мәтін құрайды. |
|||
Тілдік құзіреттілік |
Рухани, зарлау, күш-қуат, айырбастау |
|||
Ресурстар |
Оқулық, стикер, А-3, маркерлер, үлестірмелі қағаздар, кері байланыс. |
|||
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ –жауап, «Аквариум» әдісі, «Қарлы кесек» әдісі, рефлексия. |
|||
Пәнаралық байланыс |
қазақ әдебиеті |
|||
Алдыңғы оқу |
сөздік қорларын дамыту. |
|||
Сабақтың жоспары |
||||
Жоспарланған уақыт |
Сабақ барысы: |
Бағалау түрлері |
||
Басталуы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Байлық түрлері арқылы топқа бөлу. Психологиялық ахуал қалыптастыру |
1-топ: адами 2-топ: табиғи 3-топ: рухани
|
||
Жаңа білім 5 минут
|
Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «байлық» ұғымына қатысты ассоциация Ел аузынан жиналған әңгіммемен таныстыру Ертеде бір жас жігіт өзінің кедейлігін айтып, әрдайым мұңын шағудан жалықпайды екен. |
оқулық
АКТ |
||
Ортасы 15 минут
|
1.Сөздікпен жұмыс. Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. 2. Оқылым. Мәтінді кезек-кезекпен оқу. 3.Айтылым. 6-тапсырма.Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру. 4. Айтылым. Мәтіндегі ақпараттың дұрыс бұрыстығын тексеру. 5. Жазылым. Мәтіндегі екі кейіпкердің мінездемелерін сипаттап жаз. 6. Грамматикалық тапсырмалар. 1.Үстеу дегеніміз не?. 2. Мезгіл үстеу дегеніміз не? 3. Мекен үстеу дегеніміз не? Үлестірмелі қағаздармен жұмыс. Сөлемнен мекен және мезгіл үстеуін тап. Күнде кешке бір алма жесең,денсаулығын жақсы болады. Кеше атам алманы жинап алды.Артынан Айша келеді. Асан сені сыртта күтеді. Мен төменгі қабатта тұрамын. Балалар ішке кірді. Айман, әрі қарай өзім барамын. Бүгін мен кезекшімін.
|
интерактивті тақта
оқулық
А-3, маркерлер.
үлестірмелі қағаздар |
||
Сергіту сәті 1 минут |
Дене қимылы |
АКТ |
||
Аяқталуы Сабақты бекіту 10 минут |
«Аквариум» әдісі. Топтық жұмыс.Мәтіннің мазмұны бойынша сахналық көрініс дайындап,көрсетіңдер. Сынып ең үздік көрсетілімді анықтасын.Бағалау критерийлері: – сөз сауаттылығы; әртістік қабілет.
Айтылым. «Қарлы кесек» ойыны.Оқушылар шеңбер құрып тұрады.Бастаушы:«Сен «бірінші байлық- денсаулық» дегенді қалай түсінесің?» -деп, қолындағы допты топтағы бір балаға лақтырады |
доп |
||
Бағалау 2 минут Кері байланыс 2 минут
Үйге тапсырма |
Бағалау парақшасы Рефлексия парағы
15-тапсырма. |
бағалау парақшасы
стикерлер |
||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:Топтық жұмыс. 2:Сахналық көрініс. Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:Ойын түрлері. 2:Әдіс-тәсілдер. |
5 сыныпқа арналған “Ең үлкен байлық” тақырыбына ҚМЖ жақсы құрылған.