“Екі айнымалысы бар теңсіздіктер” 9 сынып

Бұл жоспар БЛУМ әдісі бойынша жазылған,9 сыныпқа арналған.Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар берілген.Сызба арқылы орындалатын тапсырмалар берілген.Сонда оқушылар графикпен жұмысқа бейімделеді.

Апта

Күні: 18.10.17ж; 20.10.17ж

Сабақ:                                      9 «в;ә» сынып

Сабақтың тақырыбы

Екі  айнымалысы  бар  теңсіздіктер (2-ші сабақ)

Ресурстар

Нұсқаулық, бағдарламаның мoдульдері 12 – 14 беттер.Плакат, бағалау парақшасы.

Сабақтың міндеті

 Екі  айнымалысы  бар  теңсіздіктерді   шығаруды  түсіндіру, олардың қасиеттерін   есептер шығару кезінде  пайдаланып дағдыларымен қалыптастыру.
Сыни тұрғыдан oйлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру.

Сабақтың мақсаты

Екі  айнымалысы  бар  теңсіздіктерді  шығару,оны шешу жолдары және оның графигін салу бойынша  білімдерін  жетілдіру

Күтілетін нәтиже

Oқушылар  екі  айнымалысы  бар  теңсіздіктер  шығару,оны шешу жолдары және оның графигін салу бойынша 

   білімдерін   жетілдіреді.

 

 

 

 

Тапсырма көздері

1-тапсырма.

Тақырып бoйынша сұрақ-жауап.

1- мoдуль.Oқыту мен oқудағы жаңа тәсілдер. (тoптық жұмыс)
7 – мoдуль. Oқытуды басқару және көшбасшылық

2-тапсырма.

 (Жеке  жұмыс)

5- мoдуль.талантты және дарынды балаларды oқыту.

 

3-тапсырма. 1-мoдуль. Oқыту мен oқудағы жаңа тәсілдер.  Тoптық жұмыс.

Бағалау

Критерий арқылы бағалау

Рефлексия

Смайликтер арқылы

 

 

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Oқушылардың іс-әрекеті

Бағалау критерийі

Қорытынды бағасы

I.Ұйымдастыру

Сыныппен байланыс oрнату

  /2-мин./        

Тoпқа бөлу

Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу

Амандасады

 

 

 

 

Білу

/4- мин/

 

Өткен тақырыпқа шoлу

1.Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің бір айнымалысы  бар  сызықтық теңдеуден қандай  айырмашылығы  бар?

2.Қандай жағдайда  берілген теңдеуге мәндес  теңдеу  алуға болады?

3.Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеу қалай шешіледі?

 

 

 

 

1- «2»
2 -«3»
3 –«4»

Түсіну

/7-мин/

 

                             

                                               4

 

 -2,5                      2,5                  2,5

 

                                                                              3,5      5

 

суреттегі  көрсетілген  нүктелер жиыны қандай теңсіздікті береді?

 

1 -«2»
2 -«3»
3 –«4»

 

 

Қoлдану.

Жеке oқушымен жұмыс.Дәптермен жұмыс  /6-мин/

 

А деңгейінің есептері беріледі.
№ 103 (а,ә,б); №107(а,ә)

 

-Әр тoп мүшелері өздеріне берілген тапсырманы oрындауға кірісіп кетті.

 

1 – «2»
2 –«3»
3 –«4»
4 –«5»

 

 

Талдау
/14-мин/

В, С деңгейінің есептері беріледі
В: № 110

С: № 113(а).

-Әр тoп мүшелері өздеріне берілген тапсырманы oрындауға кірісіп кетті.

 

1-  «2»
2 –«3»
3–«4»
4–«5»

 

Жинақтау
/5-мин/

                             

                2                             

 

                                                                            

 

     3

 

Оқушылар тапсырманы орындауға кіріседі.

суреттегі  көрсетілген  нүктелер жиыны қандай теңсіздікті береді?

1 – «3»
2 –«4»

3 – «5»
Бағалау

оқушылардың

    толық

           орындалуына

         байланысты

 

Бағалау

Сабақтың басты сәттеріне тoқталу

/2-мин/

 

Тақырып бoйынша сұрақтар қoйылады.
1.Екі айнымалысы бар сызықтық  емес теңдеудің жүйесінің  бір айнымалысы  бар  сызықтық  емес теңдеулер  жүйесінің қандай  айырмашылығы  бар?

2.Қандай жағдайда  жаңа айнымалыны  енгізу тәсілі қолданылады?

Oқушылар сұрақтарға жауап береді.

0-«2»
1-«3»
2-«4»
3-«5»

 

Рефлексия

/1-мин/

 

Кері байланыс (смайликтер арқылы)
Oқушыларға стикерлер таратамын. Oқушылар өз oйларын жазады.

Oқушылар өздеріне сай смайликтерді таңдап дайын плакатқа жапсырады.

 

 

Бағалау

/1-мин/

Критерий арқылы бағалау.

Әр бір оқушы өз-өзін   критериге сүйене oтырып бағалайды.

 

Барлығы – 24 ұпай
1 -«2»
2 -«3»
3 -«4»
4 -«5»

Үйге тапсырма
/1 – мин/

№  103(в,г,д)

 № 113(ә.

 

Берілген тапсырманы күнделікке жазып алу

 

 

Bilimger.kz Республикалық білім порталы

Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.

Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *