Жүректің құрылысы, жұмысы және оның реттелуі.
18.01.2018ж
|
Биология Жаксигулова Самал Урдековна |
8- сынып
|
|
Сабақтың тақырыбы: Subject of the lesson:
|
Жүректің құрылысы, жұмысы және оның реттелуі. |
||
Сабақтың мақсаты: |
Адамның қанайналым мүшелерімен танысады. Жүректің құрылысы, жұмысы және оның реттелуі білу. |
||
Тілдік мақсат: Language objective |
Терминдерді есте сақтайды. Сұраққа 2 тілде жауап береді. |
||
Оқу нәтижесі: |
· Қанайналудың маңызын біледі; · Адамның жүрегінің құрылысымен танысады; · Жүрек жұмысы туралы түсінік алады; · Күнделікті өмірмен байланысты іс-тәжірибелерде өз білімдерін қолдана білу дағдысы қалыптасады. · Оқушылар ағылшынша сөйлеп үйренеді. · Терминдер үйренеді. |
||
Негізгі идеялар: |
Сындарлы оқытуда тиімді әдіс-тәсілдер қолдану. |
||
Оқыту әдіс-тәсілдері |
СТО, жас ерекшелік физиологиясы, диалог, жаңа әдіс-тәсілдер: топтық жұмыс, АКТ |
||
Сілтеме: |
Мұғалімдерге арналған нұсқаулық 8-сыныпқа арналған биология оқулығы; YouTube бейнежазба
|
||
Тапсырмалар: |
|
||
Ресурстар Resources
|
А-4 ақ қағаз, маркер, оқулық, слайд, YouTube бейнежазба |
||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
І Ұйымдастыру
I Organization 3 minutes
|
Амандасу – Good morning students! – Sit down! – We’ll start our lesson! Let’s go to the group. Оқушыларды таратпа қағаз арқылы 4 топқа бөлу |
Оқушылар топқа бөлінеді. 1топ: Иммунитет- Immunity 2 топ: Эритроцит- erythrocytes 3 топ: Лейкоцит- Leukocyte 4 топ: Тромбоцит- Thrombocytes |
|
ІІ Үй тапсырмасын тексеру (10 мин)
|
«Миллион кімге бұйырады?» ойыны арқылы «Қан» туралы білімдерін тексеру
|
Оқушылар сұраққа жауап беріп, ұпай жинайды. Топ басшысы ұпай санын жазып отырады. Points– ұпай |
|
ІІІ Жаңа сабақты меңгеру 15 minutes Mastering a new topic Brain attack– миға шабуыл |
Жүрек туралы видео көреді. 5мин Тақырыпты ашып, жаңа сабақты меңгереді. Кластер құру 1-топ: Жүректің құрылысы 2-топ: Жүректің жұмысы 3-топ: Жүректің жұмысының реттелуі 4-топ: Қан тарауын қайталау |
Оқушылар жаңа тақырыпты видео арқылы түсінеді. Жаңа терминдерді дәптерге жазып алады. Қан құю –Blood transfusions, қан топтары- blood groups ЖИТС- AIDS Донор- Donor Рецепиент –Recipient Резус- фактор- Result Factor |
|
ІV Жаңа сабақты бекіту ІVApproval 5 minutes |
Кім жылдам? Әр топ қан топтарына қарай донор ойынын ойнайды. Өзіне донор табады, сұрақ қояды. |
Әр топтан 2 оқушы шығып ойнайды |
|
V Үй тапсырмасын беру (2 мин) Home task 2 minutes |
&33; Термин дәптерге осы уақытқа дейінгі термин сөздерді жазып келу, жаттау |
Үй тапсырмасын жазып алады. |
|
VІ Бағалау Evaluation 2 minutes |
Оқушыларды бағалау. Марапаттау. |
Бағалану, өз ойларын айту. |
|
VІІ Қорытындылау Summary 3 minutes Reflexes
|
Сабақты қорыту.Рефлексия алу. |
Рефлекция Сұрақ сабақ түсінікті ме, не білдің? «Не қызық болды?» сұрағына кері байланыс, рефлексия жазады. |
|
Bilimger.kz Республикалық білім порталы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.
Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718