Жай бөлшектерді қосу және азайту
Сабақ №49 Жай бөлшектерді косу және азайту |
Мектеп: «№24 лицей» МКМ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 20.11.17 |
Мұғалімнің аты-жөні: А.А.Ширкитбаева |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 « Д» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 5.1.2.18 бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Тақырып аясында берілген есептерді шығара алады, яғни теориялық алған білімін практикада қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері |
Оқушылар осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану, анализ, синтез ойлау дағдыларын қалыптастыруы тиіс. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Осы тақырыпқа қатысты терминдерді үш тілде меңгереді, қазақ, орыс, ағылшын тіліндегі әдебиеттердегі материалдарды меңгере алады. Ол үшін мынадай сөздіктер қолданамын.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дамыту |
Әділдікке, патриоттыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиеттерін дамыту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Геометрия, информатика, тұрмыста қолдана алу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақста, интернет ресурстары (сайттар, видеолар, есептер), таратпа материалдар, көрнекі-демонстрациялық құралдар, фигуралар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім |
Жай бөлшектерді қысқарту, ЕКОБ келтіру, дұрыс және бұрыс бөлшектер. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
Оқыту ресурстары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Басы 5 минут |
Ұйымдастыру сәті Сыныпты цифрлармен 5 топқа бөлу. Көңіл-күй сыйлау. |
Түрлі түсті қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 7 минут
|
«Миға шабуыл» стратегиясы (өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қою) 1-топ: Жай бөлшек. Мысал келтір. 2-топ: Жай бөлшектің түрлері. Мысал келтір. 3-топ: Жай бөлшекті қысқарту. Мысал келтір. 4-топ: Жай бөлшекті ЕКОБ келтіру. 5-топ: Жай бөлшекті қосу және азайту. |
Флипчарт
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жұппен жұмыс 8 минут |
«Семантикалық карта»
|
Карточка |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Топпен жұмыс 7 минут
|
«Құпия зат» стратегиясы (оқулықтан тапсырмалар беріледі, тапсырмада жасырын сандарды тауып, есептейді) №511 1)13+15=5+315=815; 3) 17+14=4+728=1128; 5) 13+12=2+36=56; 2) 15+19=9+545=1445; 4) 13+18=8+324=1124; 6) 16+17=7+642=1342 |
Конверт Карточка Флипчарт |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жеке жұмыс 10 минут |
АКТмен жұмыс. ЦОР бағдарламасымен «Жоғалған жазбалар», «Сиқырлы квадрат» тапсырмалары бойынша оқушылардың білімдерін тексеру. |
АКТ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Соңы 3 минут |
Сабақты бекіту Рефлексия «Жеміс ағашы» Жеміс ағашын алманың түсіне қарай кері байланыс жасайды. Жасыл түсті алма – мен бүгін тақырыпты жақсы түсіндім, көңіл – күйім көтеріңкі. Сары түсті алма – мен бүгін тақырыпты жартылай түсіндім, көңіл – күйім жақсы, көңіл – күйім жоқ. Қызыл алма – тақырыпты мүлдем түсінбедім, Үйге тапсырма: (1. Алдамұратова Т.А., Байшоланов Е.С. Математика: Жалпы білім беретін мект. 5-сыныбына арн. / Т. Алдамұратова, Е. Байшоланов. 4-басылымы. – Алматы: Атамұра, 2015)№513 , № 514
|
|