Her Majesty the Queen Elizabeth II

Сагинаева Аккенже Туремуратовна

Сабақтың мақсаты:Білім алушыларды Ұлыбритания ханшайымының өмірі,отбасы,тұрмыс-тіршілігімен таныстыру

Білімділік: елтану мәліметтеріне сүйене отырып,социомәдениеттік біліктілігін қалыптастыру.

болашақ мамандығына байланысты аударма жасау дағдысын машықтандыру.

оқушыларды ағылшын тілінде еркін сөйлеуге дағдылау, сөздік қорын молайту;

Дамытушылық: пәнге қызығушылығын арттыру, тілдік дағдыларын(тыңдау,жазу,сөйлеу) дамыту.

олардың қабілеті мен тілін дамыту, ойлау  және есте сақтау қабілеттерін арттыру;

Тәрбиелік: оқытылып отырған тілдің отаны- Ұлыбритания елі мен халқының тарихы,мәдениетінұғындыру ,өзге елдің құндылықтарын сыйлау. Ұжымдық еңбекке тәрбиелеу, өздігінен іздене білуге үйрету, өз ана тілі мен қатар ағылшын тілін қурметтеуге тәрбиелеу.

Сабақ түрі: саяхат-сабақ

Оқыту әдісі: дәстүрлі емес сабақ

Көрнекіліктер: постерлер,карточкалар,интерактивті тақта,ноутбук,презентация «Her Majesty the Queen  Elizabeth II»

Пәнаралық байланыс: ағылшын тарихы,аударма теориясы

Сабақ барысы мен мазмұны

1.Org.moment. Ұйымдастыру кезеңі

2.Warm up: өлең жолдары «What is pink?»

What is pink?

A rose is pink by the fountain`s brink.

What is red?

A poppy is red in its barley-bed.

What is blue?

The sky is blue where the clouds float through.

What is white?

A swan is white sailing in the light.

What is yellow?

A pear is yellow rich and ripe and mellow.

What is green?

The grass is green with small flowers between.

What is violet?

Clouds are violet in the summer twilight.

What is orange?

Why? An orange! Just in origin.

  1. 3. Brain storm(association).Миға шабуыл (ассоциация тәсілі)

The Great Britain

4.Checking up home ex.Үй тапсырмасын тексеру(өткен тақырыпты қорытындылау)

Постер қорғау: 1 группа   English-speaking countries

2 группа   Great Britain

3                         группа    The Queen`s family tree

  1. 5. New theme.Жаңа тақырыпты енгізуHer Majesty the Queen Elizabeth II

А)The national song of the UK. Ұлыбритания елінің ұлттық әні  (орындалады,хормен)

God save our gracious Queen,

Long live our noble Queen,

God save the Queen –

Send her victorious,

Happy and glorious,

Long to reign over us,

God  save  the  Queen

Б)The teacher tells about the queen`s life.Мұғалім (интерактивті тақтаны қолдана отырып, слайд бойынша әңгіме жүргізу)

С) (білім алушыларға тапсырма) Тыңда және орында

Make a cluster about Her childhood(1гр)

Her family   (2 гр)

Her coronation and duties (3 гр)

  1. 6. Writing(cards).(жазбаша тапсырма) карточкада

Insert the right word in the sentences:

Princess Elizabeth білім алдыat home with Princess Margaret, her younger sister.

Princess Elizabeth also studied art and music, learned to ride, and became күшті жүзуші.

They have fourбалалары, eight немереand threeшөберелері.

The Queen has many different міндеттерto perform every day.

The Prime Ministerand the queenталқылайдыgovernment business and маңызды істерthat are happening in the country.

After her marriage Princess Elizabeth ресми кездесулерге бардыwith the Duke of Edinburgh to different countries.

7.Task for translating (аударма жұмысы)

  1. ханшайым фотоға тусірумен айналысады және өз отбасын фотоға түсіргенді ұнатады.
  2. ханшайым француз тілінде тамаша сөйлейді және кездесулерде жиі қолданады.
  3. ханшайым өмірінде ешкімге интервью берген емес.

d.принц Уиллиам мен Гарри әжелеріне интернетті қолдануды үйренкен және қазі ол интернет сайттарға кіріп, бос уақытын өткізеді.

e.ханшайым мен Эдинбург принцінде 4 бала мен 7 немере және 3 шөбере бар.

  1. ханшайымға Вестминстер шіркеуінде 2 маусымда 1953 жылы тәжі кигізілді.

8.Game « Puzzle» (сөйлем құрап,фактіні дәлелдеу)

Prove that  a. The Queen is a keeper of the hearth

  1. . The Queen is an excellent politician
  2. The Queen is a widely developed person
  3. 9. Making a cinquain

QUEEN

noble, glorious

rules,reigns,works

A successful woman-politician

SYMBOL

  1. Quiz

11.Conclution. Marking

  1. Home task write down a letter to the queen about you, about your family

 

 

Cізге ұнауы мүмкін...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *