Айналамыздағы әлем туралы жазу
Пән: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4. Туған өлкем Күні: 18.01.2018 Сынып: 2 А |
Мектеп: Шолаққарғалы ауылындағы негізгі орта мектеп КММ Мұғалімнің аты-жөні:Турап М Қатысқандар саны:12 Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақ тақырыбы |
Айналамыздағы әлем туралы жазу |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.5.1.5 мұғалімнің қолдауымен үлгі бойынша жай сөйлемдегі сөз тіркестерінің байланысын түсіну және сақтау |
|||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мұғалімнің қолдауымен үлгі бойынша жай сөйлемдегі сөз тіркестерінің байланысын түсінеді және сақтайды. Көптеген оқушылар: үлгі бойынша жай сөйлемдегі сөз тіркестерінің байланысын түсінеді және сақтайды. Кейбір оқушылар: мұғалімнің қолдауымен үлгі бойынша жай сөйлемдегі сөз тіркестерінің байланысын түсінеді және толықтай сақтайды. |
|||||
Бағалау критерийлері
|
Сөйлемдегі сөз тіркестерінің байланысын сақтайды. |
|||||
Тілдік мақсаттар
|
Неткен, қандай, сондай, сұлу, көркем, туған өлкем, мейрамхана, қонақ үй, таза, жақсы көру |
|||||
Құндылықтарды дарыту
|
Құрмет көрсету |
|||||
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
|||||
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация |
|||||
Бастапқы білім
|
Туған жері туралы әңгімелей алады. . |
|||||
Сабақ барысы |
||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы
5 мин |
(Ұ) Қызығушылықты ояту. «Қадамдар» ойыны. Оқушылар «Менің елім» тақырыбында сөйлемдер айтып, қадамдар жасайды. Бір сөйлем – бір қадам.
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
|
||||
Сабақтың ортасы 7 мин
10 мин
3 мин
10 мин
|
(Ж) «Адасқан сөйлемдер». Оқушылар берілген сөйлемдерді дұрыс құрастырады.
1) менің / туған / жерім / Қазақстан 2) менің / елімнің / табиғаты / сұлу 3) менің / туған жерімде / мөлдір / өзендер мен көлдер / биік / таулар / қалың / ормандар / көп. 4) менің / қалам / таза / және / әдемі 5) менің / үйімнің / қасында / дүкен / және / дәмхана / бар
(Ө) «Мен білемін!» Оқушылар берілген тапсырмалардың біреуін таңдап орындайды. Тапсырмалар қиындық деңгейіне сай сараланған. Қандай тапсырманы таңдайтынын оқушының өзі шешеді.
1) Сұрақтарға жауап бер. · Сен қай елде тұрасың? · Сенің еліңде қандай жануарлар мекендейді? · Сенің еліңнің табиғаты неліктен әсем? · Сенің үйіңнің қасында не бар?
2) Сөйлемдерді оқы. Дұрыс/ бұрыстығын анықта. Бұрыс сөйлемдерді дұрыстап жаз. · Менің елім – Көкшетау. · Менің елімде мөлдір таулар, қалың өзендер, биік ормандар көп. · Мен Көкшетау қаласында тұрамын. · Менің қалам биік және таза. · Менің үйімнің қасында саябақ пен мектеп бар.
3) Берілген сөздермен сөйлем құрастырып жаз. · ел, табиғат, қалың, таза, қасында.
Дескриптор: · сөйлем құрылысын сақтайды; · бас әріп пен тыныс белгілерді қолданады.
Кері байланыс. «Бағдаршам» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды.
Жасыл түс – жеңіл болды Сары түс – аздап ойландырды Қызыл түс – қиын болды
(Т) «Тыныштықтағы хат». Оқушылар табиғатқа қатысты сөздерді қолданып, бір-бірімен сөйлеспей сөйлемді жалғастырып жазады. Топтардың жазған сөйлемдеріне баға береді. Топтар арасында ең үздік шыққа жұмыс таңдалады.
Дескриптор: · Сөйлемді толықтыра алады. |
|
||||
Сабақтың соңы
5 мин |
Рефлексия. «Жетістік баспалдағы» арқылы сабақтағы жұмысын қорытындылайды.
|
|
||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
||||
|
||||||
Сабақ бойынша рефлексия
|
||||||
|
||||||
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |