Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау
САБАҚ: |
Мектеп: Ақжар ауданы Казан орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Асайбеков Аскар Асылханович |
|||||||||||||||||||||||||||
СЫНЫП: 5 |
Қатысқандар: 10 |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындайды |
|||||||||||||||||||||||||||
Ойлау дағдылары |
Қолдану,талдау |
|||||||||||||||||||||||||||
Сілтеме |
Блум, СТО, АҚТ, 5-сынып оқушы |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың типі |
Пысықтау сабағы |
|||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
1.Қарапайым мысалдар арқылы бастапқы зандылық табады 2.Стандартты есептерді шығарады 3. Анықтамаларды тәжірибеде қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||
Колданылатын әдіс-тәсілідер |
СТО, геометриялық фигуралар, психологиялық ахуал «Көбелек жаттығуы», көшбасшы, топтық, жұптық, жеке |
|||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар |
Құндылықтарға баулу есептер арқылы іске асырылады |
|||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Геометрия,физика |
|||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Жай бөлшектерді, аралас сандарды өқиды, жазады. Сабаққа қатысты терминдер: кері сан, дұрыс бөлшек , бұрыс бөлшек, аралас сан. Бөлшек-дробь-particle, |
|||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындайды, теорияны жинақтайды, есептер шығарады. |
|||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындайды |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|
|||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт есебі 40 минут |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбері (3 мин) |
Психологиялық ахуал «Көбелек жаттығуы» Таңертең көбелек оянды, тартылды, Қанаттарын бұлғады, терең тыныс алды, Азғана айналып, барлығына күліп, Қайта гүліне оралды. |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
«Сыңарыңды тап» геометриялық фигуралар арқылы 2 топқа бөлу (үшбұрыш және төртбұрышты құрастыру, әрбір оқушыға геометриялық фигуралар таратылады) |
Геометриялық фигуралар салынған қалташа беріледі
|
||||||||||||||||||||||||||
Білу (7 мин)
|
Өткенді қайталау. Сәйкестігін тап: 1-топ.
58÷116 4
1 2× 49 3110 113+223 29
425-1310 10
2-топ
29 ÷ 118 58
56 × 2715 325 + 115 4 623
– 415 435
|
(Окушылардың не білетіндері анықталады) Алған білімдерін постерге түсіру,оны анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
Түсіну. (10 мин)
Сергіту сәті (2 мин) 10 мин. |
1-тапсырма. Амалдарды орындау 1. ( 78 – 35 ) ÷ (23 + 12 ) 2. (415 + 25 )÷ (313 × 35 )
«Жаңылмаймын» ойыны. Оқушылар санамақ жүргізеді, ал 3-ке еселік сандардың орнына «жаңылмаймын» сөзін айтады. Мысалы: 1,2,жаңылмаймын, 4,5, жаңылмаймын,…
2-тапсырма. Толықтырындар
1. Егер тасбақа 1 сағ. 25 см жүрсе,оның жылдамдығы ____м/мин. 2.Егер ұлу 115 сағ. 13 м. жорғаласа,онда оның жылдамдығы _____м/мин.
|
|
||||||||||||||||||||||||||
5-мин |
3-тапсырма.Тест
|
Перфакартамен жеке жұмыс
|
||||||||||||||||||||||||||
Бағалау |
«5» – 16-19 «4» – 11-15 «3» – 6-10 |
Бағалау шкаласы
|
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтын соңы (2 мин) Кері байланыс
Үйге тапсырма
|
№ 1131
|
«БББ» үлестірме кестесі
оқулық |
||||||||||||||||||||||||||