Ғ дыбысы мен әрпі

  Пәні: сауат ашу

 Күні:

   Сынып: 1

  Мектеп:

Мұғалім:

Қатысқандар саны:          Қатыспағандар саны:

   Сабақтың тақырыбы

   Мен және табиғат. Ғ дыбысы мен әрпі.

   Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.

1.2.5.1.    Мәтін/ иллюстрация бойынша (мұғалім көмегімен) сұрақтар қоя білу және қойылған сұраққа жауап беру.

Сабақтың мақсаттары

  Барлық оқушы: Ғғ дыбысы мен әрпін таниды. Ғғ әрпі бар сөздерді таба алады.

Көптеген оқушылар: Ғ әрпі бар сөздерді тұтас оқиды, жазады, сол сөздермен сөйлем құрады

Кейбір оқушылар: Оқыған мәтінін әңгімелейді, сөзден сөйлем құрап жазады.

Жетістік критерийлері

   Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

   Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

   Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану, дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

   Аудиожазба, таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

   Ғ дыбысы мен әрпі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

 

  Психологиялық ахуал қалыптастыру.

 Үлкенге де сіз,
Кішіге де сіз,
Сәлем бердік сіздерге
Құрметпенен біз.

   – Балалар, бір-біріміздің жылы сөз арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!

“Миға шабуыл” әдісі арқылы өткенге шолу жасау

          Йй дыбысы дауысты ма дауыссыз ба?

Йй дыбысы кездесетін сөздерді ата

Шаттық шебері

Сабақтың ортасы

 

  Ұ.Ж. 1-тапсырма.  Тыңдалым.  Айтылым

Ғарыш туралы бейнебаян  көрсету

 «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы бейнебаянды талқылау

-Ғарыш сөзі қай әріптен басталады?

Ғ дыбысы мен әрпінің жазба және баспа түрлерімен таныстыру.

 

Ө.Ж.  2-тапсырма. Оқылым.

«Шынжыр» әдісі арқылы мәтінді оқу.

 

Т.Ж.  3-тапсырма. 

«Көршіңмен ақылдас» әдісі арқылы «Артығын    тап » ойынын ойнату

        

 

Бағалау критерийлері

Дескриптор:

 

– Бейнебаянды алқылайды.

– Мәтінді оқиды.

– Артық затты ажыратады.

– Бейнебаянды талқылай біледі

– Мәтінді оқи алады.

– Артық затты ажырата біледі.

Таныстырылым

Видиоролик

Оқулықпен жұмыс

Сергіту сәті

 

   «Көңілді күн» Видиоролик.

Сергіту сәтіне арналған жинақ

 

Сабақтың ортасы

 

 

   Оқушылардың дәптерлеріне ғ әрпін жаздыру.

 Дәптермен жұмыс

   №3 Жаңылтпашты оқы.

   Торғай торғайды ұнатады,
Тоғай торғайды ұнатады.

   Жаңылтпашты жатқа айт

 

Оқулықпен жұмыс

 

 

Қызықты тапсырма

 

   №4 «Қай құс нені ұнатады?» ойынын ойнайық.

   Шағала нені ұнатады?

   Қарға ше?

   Қарлығаш ше?

Оқулық

   №5 «Адасқан буындар» ойыны.

Ойын

Сабақтың соңы

Сөздік диктант

Таға, қарға, ғарыш, ағай, Ғайша

Рефлексия

Кеменің суреттері

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? 

   Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

«Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы бағалаймын

         

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

 

   

 

Жаратылыстану сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

 

Cізге ұнауы мүмкін...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *