Есептер шығару 2- сынып
Математика Тақырыбы:Есептер шығару
|
№ 9 орта мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 23.11.17. |
Мұғалімнің аты-жөні: Мұстафина Ж.Қ. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 «Ә»сынып: |
Қатысқандардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары |
2.1.2.8. Екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерін қолдану. 2.5.1.1** Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу 2.5.1.7** Екі амалмен шешілетін есептерді модельдеу жəне шығару 2.5.1.8** Құрама есептердің шешуін санды өрнектер жəне жекелеген амалдар түрінде модельдеу жəне шығару. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: • екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту үшін жазбаша тəсілдерді қолданады, саннан қосындыны азайтуға жəне қосындыдан санды азайтуға арналған есептерді шығарады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Көпшілік оқушылар: •екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерін қолданады, саннан қосындыны азайтуға жəне қосындыдан санды азайтуға арналған есептерді шығарады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар: • саннан қосындыны азайтуға жəне қосындыдан санды азайтуға арналған есептердің мысалдарын келтіреді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Пəндік лексика жəне терминология. • екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдері, саннан қосындыны азайтуға жəне қосындыдан санды азайтуға арналған есептер. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын сөйлемдер. Талқылау.Екі таңбалы санды қалай қосуға болады? Берілген есепке кері есепті қалай құруға болады? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жазу. Екі таңбалы жəне үш таңбалы сандар, екі таңбалы сандарды бағанмен қосу жəне азайту, есеп шартын қысқаша жазу нысаны. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тірек білім |
Саннан қосындыны азайтуға арналған есептер. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-əрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1–3 |
Ынталандыру. Соғылды қоңырау.Біз сабақты бастаймыз. Партамызға отырып,Өзара көз тастаймыз. Табыс тілеп көзбенен.Қонақтарға бас иіп.\ Қош келдіңіз айтамыз. Қызығушылықты ояту Математика пәні туралы тақпақтар айтады.Әнел,Алихан, «Ақыл ойды тәртіпке келтіретін-математика» хормен айту Өткен сабақты пысықтау -Атаның жасы ең үлкен екі таңбалы санға тең. -Атаның жасы нешеде? -Немересінің жасы ең үлкен бір таңбалы сан.Немересі нешеде |
слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4–6
|
Ой қозғау:«Көңілді қалпақ» 100 көлеміндегі сандарды қосу азайту Жұптық жұмыстар: 1.«Домино» домино тасындағы санды ретімен қойып рим цифрларымен жазу. |
Кеспе қағаздар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7–11
|
1.Семантикалық карта (дұрыс жауабын тауып + белгісін қой.)
Шығармашылық тапсырмалар: Топтық жұмыс. І топқа Сызба бойынша есеп құрастырып,әртүрлі тәсілмен шығар.
ІІ топқа.Есептің жауабын карточкалардан таңда. Саябақта үш күн ішінде 30 ағаш отырғызылды.Бірінші күні 15 ағаш,екінші күні 7ағаш отырғызылды. Үшінші күні неше ағаш отырғызылды?
2-тапсырма: Есептегі қатені тап.Дұрыстығын тексер. Баған түрінде жазылған. 66+18=74 80-46=34 100-82=28 49см+27см=66см 79-58=30
|
Сергіту сәті
Оқулық. Сабақтың тұсаукесері қолданылады.
посте |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12–29
35-40
|
Түсіндіре отырып бекіту. Бірдей мысалдарды анықта.Оларды есептеп,сәйкестендір. 300+400 3онд.5бірл.+4онд.2бірл. 35+42 3онд.5бірл.+6онд.5бірл. 35+65 3жүзд.+4жүзд. 900-500 9онд.8бірл.- 5онд. 98 -50 4онд.5бірл.-2онд.3бірл. 45-23 9жүзд.-5жүзд.
Рефлексия. «Таңдау» Маған бүгінгі сабақ………………………………………………. Себебі………………………………………………………………….
|
постер
Үйге тапсырма: №6есеп,33бет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат.
|
|
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Қабілеті жоғарылау оқушылар өздігінен рим цифрларын құрастырады, талдайды.
|
Стикер арқылы бағалайды. Жұптық,топтық жұмысты бағалау.
|
Сергіту сәті |
Сабақбойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|