“Оқу құралдары” 1 сынып

Сабақ:  Оқу құралдары

Мектеп: №61 ЖББОМ КММ

Күні: 07.10. 2016 ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Досумжанов Б.А.

Сынып: 1 в,г,д

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақта жүзеге асырылатын оқу мақсаттары

1.1.1.1              Тыңдалым тəсілдерін қолдану

1.3.2.1 Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну

1.3.3.1 Жанрды жəне мəтін түрлерін анықтау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушы орындай алады

          Сурет бойынша  сыныптағы заттарды атайды

Оқушылардың көпшілігі орындай алады

          мұғалімнің көмегімен сұрақтарға жауап береді,

Кейбір оқушылар орындай алады

Сыныптағы заттар  туралы әңгімелей алады

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай  алады: сөздерді, сөз тіркестерін құрайды, сұраққа жауап береді

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:жасыл, қоңыр, көк, сары, қара.

Диалог құруға  арналған сөз  тіркестер:

-Мынау не?

-Бұл  қалам

-Қалам қандай ?

– Көк қалам

Талқылауға арналған сұрақтар: мынау не?  ол қандай?

 

Алдыңғы оқу

Мектеп туралы жалпы мәлімет беру

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

Амандасу

Таныстық шеңбер «ыстық алақан» балалар шеңберге тұрып, бір-біріне  тілектер айтады

Фонетикалық жаттығу

 Мұғалімнің көмегімен дыбыстарды қайталайды

Топқа бөлу: сызғыш, қарындаш, дәптер суретер арқылы бөлу.

 

Сурет арқылы оқу құралдарын көрсетіп, ондағы қазақ тіліне тән дыбыстарды қайталау

 

*  

 

Ортасы

Оқу құралдардын түстерін ажыратуға тапсырма

Оқушылар жұппен сурет бойынша  сұрақ қойып, жауап  береді

«Мәтіндік хабарлама» стратегиясы

Тапсырма: суреттерді сөзбен алмастыр.

Маған – ,  , , ,    берші (беріңізші).

Дескриптор:сөйлемдерді дұрыс құрастырады, хабарлайды

Сергіту сәті: Соку Бачи Вира

 

-Мынау не?

-Бұл  кітап

-Кітап  қандай ?

-Кітап  жасыл

 

 

 

 

 

 

*  

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=sCJ1_diOrg4

Соңы

«Бинго» ойыны Әр оқушы алдына шаршы және сөздер берілген суреттерден мұғалім атаған сөзді тауып, сурет  үстіне қояды. Кімнің суреті толық жабылса,

« бинго» деп айқайлайды.

 

Мұғалім оқиды: сызғыш, қалам, кітап, өшіргіш, қарындаш, қайшы,

 

Дескриптор:суреттерді дұрыс құрастырады, хабарлайды

 

Бағалау

Кері байланыс:

Үстелдің үстінде түрлі – түсті қалпақтар тұрады. Оқушылар көңіл – күйлері мен алған біліміне қарай өздеріне қалпақ таңдап киеді.

Қызыл  – қобалжу, түсінген жоқпын. Сары – сабырлы, жартылай түсіндім. Жасыл – жақсы, бәрін түсіндім.

 

 

 

 

 

Қосымша ақпарат

кітап-книга-book

сызғыш-линейка-ruler

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – өзін өзі тану

 

Сөз тіркестерін құрайды, сұрақтарға жауап береді, қарапайым сөйлемдер құрастыру

Ауызша бағалау

«жарайсың», «тамаша», « өте «жақсы»

 

Басбармақпен бағалау

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексия

Сабақтың мақсаты, міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Қандай деңгейде? Жоспарланған саралау іске асты ма? Тапсырмалар сәйкес болды ма? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін бос орынды пайдаланып, сол жақтағы сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен 2 нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1.

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

Cізге ұнауы мүмкін...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *