Критериалды бағалау
Қожбанова Үміт Сексенқызы
Мақсаты:
Жағартылған бағдарлама бойынша ,бағалаутуралымұғалімдергетүсінікқалыптастыру,бағалаудыңтүрлеріқалыптастырушыжәнежиынтықбағалауды, бағалауүдерісінжақсартудыұғындыру.
Түйінді идея:
Бағалаудыңтүрлеріөзін-өзі,өзара,топтық,критериалдыбағалау ,қалыптастырушыжәнежиынтықбағалаужайлымағлұмат беру, өзпәндерінебағалаукритерийінжасауарқылыоқушыныңбіліміншынайыбағалаудыүйрету
Күтілетіннәтиже:
- Критериалдыбағалаудытүсінеді.
- Бағалаудыңтүрлерінажыратабіледі.
- Сабақтыңкезеңдерінебайланыстыкритерийлердіанықтайды .
- Критерийлердідискрипторларменбайланыстырады .
- Оқушыныбағалаудаынталандырудықолданады.
Ресурстар:
Бағалау туралы таныстырылым , , «Өз-өзіңізді толық білесіз бе?» ойсергек,проектор, плакат, А3,4 қағаздары, стикер, маркерлер, т.б.
Сабақтың барысы:
-Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру «Сағаттар достығы»
- Қолын қысыңыз (Пожать руки)
- Арқасынан қағыңыз (Похлопать по спине)
- Күлімсіреңіз (Улыбнуться)
- Қол бұлғаңыз (Помахать)
- Көзіңіздіқысыңыз (Подмигнуть)
- Комплимент айтыңыз (Сделать комплимент)
- Біртілекайтыңыз (Пожелать что-нибудь)
- Послать воздушный поцелуй
- Массаж жасаңыз (Сделать массаж)
- Потереться спинами
- Құшақтаңыз
- Қол ұстасып 3 рет секіріңіз
Проблеманы шешу:
7 минут
1) Оқуүдерісіндебағалаудыңқандайтүрлерінқолданыпжүрсіздер ?
2) Сабақтаненібағалайсыздар ?
3) Ынтымақтастықорнатуүшінқандайбағалаудықолданасыздар?
4) Оқушыларыңызсіздіңбағалауыңызғатолықкеліседіме, келіспегенжағдайдақандайәрекеттержасайсыздар ?
Өзидеяларыменбөліседі.
Таныстырылым «Критериалды бағалау арқылы оқушы білімін бағалау»
Тәлім алушылар топта бағалау туралы ойларын ортада талқылап, жұмыс тәжірибесінде қалай қолданып жүргендігі жайлы ой бөліседі.
Speaking
Task 1.Listen to the questions. Use the pictures to answer them.
- When is your birthday?
- How old are you?
- What would you like to have
for your birthday present?
Reading
Task 2.Look at the pictures. Read and circle the right words.
Ice –cream
|
Cake | Apple |
Task 3.Read words and draw lines to the pictures.
beesbirdsleaves flower
Assessment
criteria |
Task | Descriptor | Mark |
A learner | |||
follow basic
classroom instructions spokenslowly and distinctly |
1 | puts number 3 under the first picture 1 | 1 |
puts number 1 under the second picture 1 | 1 | ||
puts number 2 under the third picture | 1 | ||
2 | colorsthebusyellow | 1 | |
writes number “7” on the door of the bus | 1 | ||
identify the
phonemes andphoneme blends; |
3 | circlesthebus | 1 |
circlesthetrain | 1 | ||
ask basic questions
with which, what,where and how |
4 | matches the 1st picture with “Where” | 1 |
matches the 3rdpicture with “What” | 1 | ||
matches the 2ndpicture with “How’’ | 1 | ||
”matches the 4thpicture with “Which” | |||
Total | 10 |
20 минутНақтытапсырма:
Орындаууақыты: 15 минут
Тапсырма
- Сандардысалыстырыңыз.
- Амалдардыңорындалуретінкөрсетіңіз.
а + d – x b + (y – c)
- Өрнектіңмәнінтабыңыз.
10 – 3 +1 = 10 – (3+1) =
- Қосудыңауыстырымдылыққасиетінқолданып, өрнекжазыңыз. Өрнектің
мәнінтабыңыз.
2+ 4 = ____________________
5.Өрнектерді сәйкес жауаптарымен байланыстырып сызыңыз.
- Есептеңіз.
- 0 + 7 = 9 – 0 =
Кері байланыс:
10 минут
Кері байланыс: «Тәлімгерге хат»
Мұғалімдер коучинг сабағынан алған әсерлерін,тиімді жақтарын,айтар ұсыныстарын жазып қалдырады.
Комментарий: Коучинг үдерісіне қатысқан тәлім алушыларыма оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау туралы таныстырылым ұнады. Бағалаудың түрлері өзін-өзі, өзара, топтық, бағдаршам, басбармақ арқылы бағалау түрлерін жан-жақты білді, ұғынды. Өз тәжірибесінде қолданып жүрген бағалауға тоқталып, идеяларымен бөлісті, ұсыныстарын білдірді. Әр сабағына тақырыптың мазмұнына қарай оқушылармен біріге отырып, бағалау критерийін жасау керектігін түсінді .