Примжар Камшат Тоқтасқызы
| Үйірме атауы: | Шешендік өнер | |||
| Үйірме жетекшісі: | Примжар Камшат | |||
| Сабақтың тақырыбы | Ф.Оңғарсынова «Әже» | |||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Кең жолды дәптерге бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін,енін,көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жазу,дағдыларын дамыту.Мұғалімнің көмегімен тыңдаған және оқыған материалдары бойынша қысқа жазбалар жазу
|
|||
| Сабақтың мақсаттары | Білімділік: Оқушыларды Ф. Оңғарсынова өмірімен, шығармашылығымен таныстыруды жалғастыру. «Ана» туралы өлеңді пысықтап, «Әже» өлеңімен таныстыру. Әжелерге деген құрметін, сезімдерін сөз арқылы жеткізе білуге, әжені сыйлай білуге баулу Тәрбиелілік: Әженің еңбегін қадірлеуге, адамгершілікке, кішіпейілділікке тәрбиелеу. Дамытушылық: Тіл байлығын, ой — өрісін, шығармашылығын қаблеттерін дамыту. |
|||
| Бағалау критерийлері | Оқыған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Сөйлеуде тірек сөздерді қолданады. |
|||
| Көрнекілігі | Ф. Оңғарсынованың суреті, әженің суреті, сөзжұмбақ, Венн диаграммасы, топтық тапсырмалар, шығармашылық тапсырмалар, интерактивті тақта. | |||
| Сабақ түрі: | Аралас сабақ | |||
| Пәнаралық байланыс | музыка, математика | |||
| Сабақ барысы | ||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
| Сабақтың басы
|
Сабақты бір — біріне жақсы тілек тілеуден бастайды.
Мен достарыма … тілеймін Оқушылар бір-біріне ыстық тілектерін білдіреді. Үй тaпcырмcын текcеру. «Aшық микрoфoн» әдici aрқылы. Мәтiндi мәнерлеп oқу, Cұрaқтaрғa жaуaп беру. (Тaқтaдa oқушылaрғa aрнaлғaн oқу мaқcaты жaзылaды.) -Бүгiнгi caбaқтың мaқcaты: — Балалар, қазір жылдың қай мезгілі? |
Интер белсенді тақта, суреттер |
||
| Сабақтың ортасы
|
Оқулықпен жұмыс; Мақалдың мағынасын ашу; Күннің шуағы жылы, Ананың құшағы – жылы. Венн диаграммасы бойынша жұмыс. Күн Ана Күн жер бетін жылытады, ал ана үйді жылытады. Ал анадан кейін, сендерді күтетін, еркеліктеріңе көнетін тағы кім қымбат? Оны білу үшін мына сөз жұмбақты шешіп көрейік. Батыр, алғыр баламыз, оқып білім аламыз. Сөзжұмбақтар шешеміз, Жетілсін деп санамыз. Сөзжұмбақ шешіледі. — Балалар, бүгінгі сабақта Әже атты өлеңмен танысамыз. Бұл өлеңді де жазған Фариза Оңғарсынова апамыз екен. 1 — топ. «Әже» тақырыбында шығарма жазу. 2 — топ. «Әже» тақырыбына өлең шығару. Дескриптор: Оқулықтағы “Әже өлеңін” мәнерлеп оқып беру; Кері байланыс: Не қиын болды? Не жеңіл болды?
(Т) «Дөңгелек үcтел» әдici бoйыншa берiлген cөйлемдердi тoп oқушылaры бiр-бiр cөйлемнен ретiмен жaзып, мәтiн құрaйды. Жaзғaн cөйлемдерiн көрcетпейдi, coңғы oқушы мәтiндi тұтacтaй oқиды. Бoлғaн coң мұғaлiм cөйлемдердiң ретiн кiм бұзғaнын aнықтaйды. Бaрлық cөйлемдердi ретiмен дұрыc oрнaлacтырғaн тoптaр бaғaлaнaды. — Әже қандай адам?
Қорытындылау: Балалар кімнің өлеңін өттік? Өлең кім туралы айтылған? Кім әжесін жақсы көреді? Кім әжесіне қандай сыйлық сыйлайды? Әже еңбегін қалай ақтар едің. Үй тапсырмасы: Ф.Оңғарсынованың «Әже» өлеңін жатқа айту.
Бағалау критерийі: -Сөйлеу барысында тақырыпқа қатысты сөздерді орынды қолданады. Тапсырманы «Галерея» әдісімен бағалайды.
Топтық жұмыс кезінде мұғалім бақылау жүргізіп, кері байланыс береді.
|
|
||