Квадрат теңсіздіктерді шешу
Абдуходжаев Азамат
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Теңсіздіктер | ||
Күні: 01.04.24ж. | Мұғалімнің аты-жөні: Абдуходжаев Азамат Ерденович | |
Сынып: 8а | Қатысқандар: Қатыспағандар: | |
Сабақтың тақырыбы | Квадрат теңсіздіктерді шешу | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.2.2.8 квадрат теңсіздіктерді шешу; | |
Сабақтың мақсаты | Квадрат теңсіздікті біледі, оны шешу тәсілін үйренеді | |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
15 минут |
Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен сәлемдесу, топтарға бөлу.
Жаңа тақырыпты түсіндіреді Теңсіздікті шешудің парабола әдісі мен интервалдар әдісіне мысалдар келтіреді |
Сәлемдесу, топтарға бөліну
Топтық жұмыс: Теңсіздіктерді шешу алгоритмі Теңсіздіктің түбірлерін табу Табылған түбірлерді сан түзуіне салып, сан аралықтарына бөлу Сан аралықтардың таңбасын анықтау Берілген теңсіздікке (>, <) қарап,анықталған таңба бойынша жауабын жазу |
Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды.
|
Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы
ДК экраны |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
25 минут |
Жеке тапсырма
1-тапсырма.Теңсіздікті шеш. х2 -7х +6> 0 |
Шешуі. х2 –7х +6=0
D=49-24=25 Х1 =1, Х2=6 D=25>0, a=1>0,Х1 =1, Х2=6 Жауабы: (-∞;1)U(6;+∞) |
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» бойынша мұғалімнің бағалауы | Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қағаздар топтамасы | ||||||||||||||||||||||
2- тапсырма Жұптық тапсырма
«Сәйкестігін тап» Теңсіздіктерге бірнеше артық жауаптар беріледі. Оқушы есепті шығарып, ішінен дұрыс жауапты сол тұсқа жапсырады.
|
Дескриптор:
-оқушылар жұбымен теңсіздіктерді шешеді; -жауаптарымен сәйкестендіреді
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « – », қызықты |
Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы | ||||||||||||||||||||||||
Топтық тапсырма 3 тапсырма
«Өкіл» стратегиясы. Берілген теңсіздікті шешіп, оны басқа топтарға түсіндіру
|
Есептерді шығарып, топтарға түсіндіріп шғады | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. | Оқулық
Жұмыс дәптері |
|||||||||||||||||||||||
Жеке тапсырма | Оқулықпен жұмыс № | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы
Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
«Білім поштасы» әдісі. Мұғалім сабақты
оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. Үйге тапсырма: № есеп. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
Хат толтырып, білім поштасына салады |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша, жинаған баллдары бойынша бағаланады. | 8-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері. Слайд.
Білім поштасы, хаттар |
||||||||||||||||||||||
Bilimger.kz Республикалық білім порталы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.
Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718