Ч,щ дыбыстары. 35-38 жаттығулар. 27-сабақ
Шаймерденова Мөлдір
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Бөлім: | Жақсыдан үйрен-жирен | |||||
Педагогтің аты-жөні: | Шаймерденова Мөлдір | |||||
Күні: | 18.10.2023 | |||||
Сынып: | 3 «Ә» Қатысқандар | Қатыспағандар | ||||
Сабақтың тақырыбы | Ч,щдыбыстары 35-38 жаттығулар 27-сабақ | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 3.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұны бойынша айтылған өзгенің пікіріне (келісу, келіспеу себебін ) өз көзқарасын білдіру
3.4.1.3 ч, щ әріптері бар сөздердің емлесін білу |
|||||
Сабақтың мақсаты | аудио-бейнежазба мазмұны бойынша айтылған өзгенің пікіріне (келісу, келіспеу себебін ) өз көзқарасын білдіреді ч, щ әріптері бар сөздердің емлесін біледі | |||||
Құндылықтар | Ар-ұят,адалдықты жоғары бағалайды | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңдері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы
5мин |
Ұйымдастыру кезеңі
Көңіл күйді күн мен бұлт арқылы білдіру. Үй тапсырмасын тексеру 34- жаттығу Өлең не туралы? Чемпион деп кімді айтады? Қандай чемпиондары білесің? Ережені еске түсіру. Сабақ мақсатымен танысады |
Көңіл күйіне байланысты күн немесе бұлт көрсетеді
Өткен білімді зерделейді.
Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ:
Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! Сұраққа жауап береді. |
Слайд
|
||
Сабақтың ортасы
28мин |
Жаңа сабақ
35-жаттығу. Мəтінді тыңдайды. Мəтіндегі негізгі ойды сұрақ-жауап əдісі арқылы анықтайды. Мəтін мазмұны бойынша топпен пікірлеседі. «Жақсы сөз – жарым ырыс» мақалын талқылап, ой тұжырым жасайды |
Аудивизуалды материал және оқыған мәтін негізінде мазмұнын болжайды
Жақсы сөз – жарым ырыс» мақалын талқылап, ой тұжырым жасайды |
Дескриптор:
Мәтінді түсініп оқиды1б Негізгі ойды аныұтайды 1б Өз ойын топпен пікірлеседі 1б Жақсы сөз – жарым ырыс» мақалын талқылап, ой тұжырым жасайды 1б |
Оқулық
|
||
Сергіту сәті
2мин |
Қарындаш | Орындарынан тұрып, сәйкесінше қимылмен көрсетеді | Тамаша! | Музыка | ||
ӨЖ. 36-жаттығу. Мақалды көркем жазады. Оқушылардың бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу жəне таза жазуы қадағаланып, бағыт беріледі
ЖЖ.37-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып,сөйлемдерді көшіріп жаз. 1.Аспаз борщ пісірді. 2.Тісті күніне екі рет щёткамен тазалау керек. Дыбыстық талдау. Борщ,чек,ащы. Шығармашылық үзіліс. 38-жаттығу. Оқулықта берілген тапсырманы түсініп оқиды. Құрамында ч, щ дыбыстары бар сөздерді тауып айтады. Ч дыбысы бар сөздерді себетке, щ дыбысы бар сөздерді жəшікке орналастырады
|
Мақалды көркем жазады
Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып,сөйлемдерді көшіріп жазады. Дыбыстық талдау жасайды.
Құрамында ч, щ дыбыстары бар сөздерді тауып айтады, сөздерді жəшікке орналастырады.
|
Мақалды көркем жазады1б
Мақалдың мазмұнын айтады 1б Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қояды1б Сөйлемдерді көшіріп жазады 1б.
Ч, щ дыбыстары бар сөздерді тауып айтады 1б сөздерді жəшікке орналастырады 1б |
оқулық | |||
Сабақтың соңы
10мин |
Бекіту
Сұрақ-жауап Үй тапсырмасы: Ережені қайталау. Кері байланыс: «Instagram» әдісі бойынша өтеді. Сабақты жақсы түсіндім. Сұрақтарым бар. Достарыммен бөлісемін.
|
Сұрақтарға жауап береді
Үй тапсырмасын күнделікке жазады « Instagram » әдісі бойынша кері байланыс жасайды
|
1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды
|
|
||