Үшбұрыш бұрыштарының қосындысын
Мұғалімнің аты-жөні: | Үркімбай Сәуле Мұратжанқызы, Алдабергенова Гүлнүр | ||||
Пән/Сынып: | 7 сынып | ||||
Күні: | 14.02.24 ж | ||||
Тарау немесе бөлім атауы: | Түзулердің өзара орналасуы | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Үшбұрыш бұрыштарының қосындысын | ||||
Оқу мақсаты: | 7.1.1.18- үшбұрыштың бұрыштарының қосындысын білу және қолдану
|
||||
Құндылыққа баулу | Қазақтың оюларымен байланыстыру | ||||
Уақыты
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
10 минут
Ұйымдастыру |
Ұйымдастыру.
«Вермут үштағаны» Видио Үйтапсырмасын тексеру «Ноутбук» әдісі Топқа бөлу:
|
Сұрақтарға жауап береді
|
«Трансфортир» әдісімен бағалау 10 балл |
Ноутбук әдісі.
|
|
10 мин
Geogebra . платформа
3Д платформа |
1- тапсырма.
Geogebra . Үшбұрыштың бұрыштарын табу.
2 – тапсырма. Үшбұрышты 3Д платформасында қолдану.
|
Тапсырманы жеке орындайды
|
Дескриптор: Ø Үшбұрыштың бұрыштарын анықтайды; Үшбұрыштың бұрыштарының қосындысын есептейді. 2 – тапсырма. Үшбұрышты 3Д платформасында кескіндейді
|
”Модельдеу” әдісі. “Коллаж” әдісі |
|
10 минут | ПРАКТИКАЛЫҚ ЖҰМЫС .
1- топ тапсырмасы: 3D ”Модельдеу” әдісі. Геометриялық фигуралар құрастыру. 2-топ тапсырмасы “Коллаж” әдісі “Мінсіз құрақ тігудің сыры” үшбұрышты фигураларды қолданып түрлі – түсті қағазбен орындау. Сергіту сәті |
Дескриптор:
Ø Геометриялық фигураларды қолданады; Ø Үшбұрыштың бұрыштарының өлшейді .
|
|||
5
минут
5 мин |
Қалыптастырушы бағалау. |
Берілген тапсырмаларды орындайды.
Білім алушы берілген дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды.
|
Дескриптор: Ø Шартын құрады; Ø Теореманы қолданады; Ø Бұрыштарын табады.
Дескриптор : Үшбұрыштың бұрыштарының қосындысының анықтамасын біледі.
|
Слайд
Жалпы білім беретін мектептің 7–сыныбына арналған оқулық.
|
|
5 минут
|
Кері байланыс
Үйге тапсырма беру №16.19 бұрышын табыңыз. Бағалау |
|
Кері байланыс
|
Презентация
|