7 -сынып. Жюль Верн «Әлемді сексен күн ішінде шарлау» романы (үзінді)

Қысқа  мерзімді  жоспар

Есенаманова Гулжанат Габусановна

 

Бөлім: Ғаламтормен дұрыс жұмыс жасау – мәдениет Жюль Верн» Әлемді сексен күн ішінде шарлау» романы (үзінді)
Педагогтің аты-жөні Есенаманова Г.Г
Күні: 23.01.2024
Сабақ 4
Сынып: 7в Қатысушылар саны: -6 Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Жюль Верн «Әлемді сексен күн ішінде шарлау» романы (үзінді)
Оқу  мақсаты 7.5.1.5 етістіктің қалау рай қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда қолдану

7.2.1.1 мақал-мәтелдер, терминдер мен неологизмдерді орынды қолдану

Сабақтың мақсаты — етістіктің қалау рай қызметін білеі, ауызша және жазба жұмыстарда қолданады

-мақал-мәтелдер, терминдер мен неологизмдерді орынды қолдана алады

Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері Мұғалімнің оқу іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың басы Психологиялық ахуал қалыптастыру

«Аман бол» әдісін қолданып, мұғалім білім алушыларды кеңес беру, тілек айтуға ынталандырады. Балалар: «көңілді смайликтер» көлеңкесін жасап, көңілдерін көтеріп,сабақты жағымды көңіл күймен бастаймыз.

Үй жұмысын тексеру. «Сұрақты ұтып ал» әдісі.

Сұраққа жауап беріңдер

1.Шығармадағы басты кейіпкер кім?(Фогг мырза)

2.Фогг мырза қандай адам?( адал, тиянақты, ұқыпты ,жомарт)

3.Фогг мырзаның көмекшісі кім?(Паспарту)

4.Паспарту қандай адам?( қожайынына адал)

5.Қанша ақшаға бәстесті?(20 мил фунт стерлинг)

6.Кіммен бәстесті? (Сютарт мырза)

7.Ізкесуші мырзаның есімі кім?(Фикс мырза)

8. Фогг мырза құтқарып қалған жесір әйелдің есімі кім?(Ауда)

9.Паспартудың ең алғаш көріп таңқалған

жануары не?  (піл)

10.Фогг мырза саяхатты  сағат нешеде,және қашан бастады? (2  қазан,  сәрсенбі  күні, кешкі сағат 8:45-те )

11. «Әлемді сексен күн ішінде шарлау» шығармасының авторы кім?(Жюль Верн)

12.Фогг мырза саяхаттан қай күні оралу керек? (21 желтоксан,сенбі таңғы 8.45)

Сабақ мақсаты мен критерийі таныстырылады

 

Үйден оқып келген шығармасы бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді

 

 

дескриптор

әр дұрыс берілген жауапқа -1б

 

бағалау шкаласына жинаған балдарын салып отырады

 

 

 

 

 

 

Қалыптастырушы бағалау. «Бас бармақ» әдісі арқылы

Бағалау

 

 

Бағалау шкаласы

додокаэдр

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы Жаңа сөздер мен сөз тіркестерімен таныстыру.

Сөмке

Ауда

Филеас Фогг

Паспарту

Піл

Кеме

Ізкесуші

Саяхат

Жұптық  жұмыс.

Бос орындарға тиісті сөздерді қой.

Саяхатшылар қай жерлерге баруды жоспарлады?

Еске түсіріп жазамыз

Қажетті сөздер: Лондон,Париж, донецк,Мәскеу,Қазақстан,Монғолия,Суец,Гонконг,Нью  Йорк,Бомбей,Сан-Франциско

2-тапсырма.Орнын тап.Жеке  Сөйлемге   қажетті қалай рай жұрнағын қойып  жазыңыз

Мистер Фогг мырзамен әлемді шарла…..м  келеді.

Ізкесуші мырзаның орнына бол…..м келеді.

Ғаламтордан шығарманы оқы…м келеі.

Сіздің Фогг мырзаның орнынабол….ыңыз келе ме?

 

 

2-тапсырма.МАРИНАҒА

Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып,көшіріп жазыңдар.

Фо…г  пен  Паспарту  Лонд..ннан  кешкі  сағат  8.45-те  шығып,

кел..сі  к…ні  таңертең  Пари…ге  жетеді.  Енді  олар  Фран  цияның  ас…анасынан Суэц қаласына аттан…ды. Бұл жерден кем…ге отырып, Моңғ….лияға

жетпекші. Кеме…айда Фогг ізкес…ші Фикс мыр…амен жолығ….п қалады.

3-тапсырма.Сәйкестендіру

Шығармаға қатысты мақалдың жалғасын табыңыз

1.Саяхатқа жолға шықсаң, жолдасыңды сайлап шық.

2.Ақылды саяхатшы жай жүреді,бірақ көп көреді.

3.Жолға шықсаң сайлан,
Бес қаруыңды байлан.

Жаңа сөздерді дәптерлеріне жазып,сөйлем құрайДы

 

 

Дескриптор:

Сөздерді дұрыс табады-1б

Тақырыпқа байланысты сөйлем құрайды-1б

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дескриптор:

Мәтін мазмұны бойынша қажетті сөздермен  толықтырады-2б

8-5—2б

1-4-1б

 

 

Оқушылар бағалау шкаласына балдарын қойып отырады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

дескриптор

қажетті қалау рай жұрнағын қояды Барлығы дұрыс болса-2б

Қателскен жері болса -1б

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

дескриптор

қажетті әріптерді қойып  толықтырады жазады, оқиды-5б

 

 

 

 

 

 

дескриптор

шығарма тақырыбына қатысты мақалдың жалғасын тауып,сәйкестендіреді-2б

 

Қалыптастырушы бағалау:

Қызыл- мен тапсырманы түсіндім және аудара аламын. Сары- мен үшін тапсырма қиын болды. Жасыл- тапсырманы оңай орындадым және басқаларға түсіндіре аламын

 

 

ҚБ: бас бармақ әдісі

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

 

Рефлексия.Стикердегі хат» әдісі. Оқушылар қиық қағаздарға сабақ туралы ойларын жазып береді.

Сабақта маған не пайдалы болды? Сабақта саған не қызықты болды? Сабақта маған не қиын болды?

Сабақта маған не оңай болды?

 

Сабақ мақсатына жеттіңбе?

 

Үйге тапсырма:

Шағын эссе

Мен саяхатшы болсам….

 

8-10балл – 5

6-7 балл-4

4-5 балл-3

1-3балл -2

Екі жұлдыз ,бір ұсыныс.

Мақсатқа жеттік пе?

Қандай кедергілер болды?

 

 

 

 

 

 

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *