Қысқы ойын

Алматы қаласы Алмалы ауданы

          КММ «№34 гимназиясының»

қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі

Бегасилова Дана Тастыбаевна

 

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2 Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары
Күні :       Педагогтің аты-жөні: Бегасилова Д.Т.
Сынып: 4   Қатысқан оқушылар:               Қатыспаған оқушылар :
Сабақтың  тақырыбы:   4.   Қысқы ойын
Оқу бағдарлама сына сәйкес оқу мақсаттары 4.​3.​3.​1 мәтіннің жанрын (мақал-мәтелдер, бата, аңыз, мысал, өсиет әңгімелердің) жанрлық ерекшеліктерін және көмекші сөздердің қолдауымен пайымдау мәтінін анықтау

4.​4.​1.​1 шағын сюжетті комикс/буклет/ коллаж/жарнама/презентацияны сөйлемдермен толықтыру

Сабақтың мақсаты : Қыста ойналатын ойындар туралы оқиды; Сөздік қорын дамытады.
                             Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың басы

(5 минут)

«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:

Мақсаты:  мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу.

 
Қатысушылар суреттер /шана,шаңғы,аққала/арқылы 3 топқа бөлінеді. Әркім өз тобына барып отырады.1 топ –шана тобы,2 топ-шаңғы тобы,3 топ-аққала тобы

Үй жұмысын тексеру /сөздерді жаттау/

«Қарлы кесек» ойыны арқылы сөздерді қайталау

Сабақтың тақырыбын, мазмұнын бейне арқылы болжайды.

–        Балалар,қай мезгіл екен?

–        Балалар не істеп жүр?

–        Балалар қандай ойын ойнап жүр?

 

 

 

 

 

 

 

«Қол шапалақ»

Слайд
Сабақтың ортасы

5 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 минут

 

 

 

 

 

 

 

 5 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 минут

 

 

 

 

 

 

 

2 минут

 

 

 

 

5 минут

 

 

 

 

       5 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 минут

1.Сөздікпен жұмыс.

 Жаңа сөздермен таныстырады,  оқушыларға қайталатады: Сөз тіркестер,сөйлем құрастырады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ойтүрткі

1-тапсырма

 

 

 

 

 

Көрсетейік және айтайық

2-тапсырма

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқылым   Айтылым

 2-тапсырма.

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту

 

 

 

 

Оқып және жауап берейік

3-тапсырма

Сұрақтарға жауап бер.
1.Айгүл мен Мерхат не жасады?
2.Шанамен кім сырғанады?
3.Қанат не істеп жүр?

 

4-тапсырма

Жаттығайық

 

 

 

 

Жазылым   Айтылым

Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді

ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі

 

 

 

 

 

Айтылым

 

Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады.

Шана – сани
Шаңғы – лыжи
Тоңу – замерзнуть
Мұз – лёд
Аққала – снеговик
Қырау – иней
Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы:

Жаңа сөз үйренейік

 

Айтылым

Сөйлемдерді оқиды. Қайсысы келесі беттегі суретке келетінін анықтайды
1.Менің шанам зулап келеді.
2.Шаңғы теуіп жүрмін.
3.Тоңдың ба? Үйге қайтайық.
4.Аққала жасау оңай ғой.
5.Менің коньки тепкім келеді.
6.Қараңдар, мәнерлеп сырғанай білемін.
7.Иә,терезені қырау басқан. Аяз өте күшті.
8.Мұздан үйді қалай салады?

Жазылым

Әр топ өз тапсырмасын алады

1 топ ойнаймын сөзді жіктейді.

2 топ- жасау

3 топ – сырғанау

 

Сергіту сәтін орындайды.

 

Айтылым

Түсініп оқы.

 

Айтылым «Сөйлесейік» айдарында оқушылар тірек сөздерді пайдаланып, өздері құрастырған суреттері бойынша әңгіме құрастырады. Тапсырма топта орындалады. Әр топқа суреттер, тірек сөздер, түрлі түсті маркерлер, А3 парағы таратылады. Оқушылар өз беттерінше әңгіме құрастырады. Әр топ өз әңгімелерін оқиды.

Айтылым

«Аққала». Оқушылар аққаланы құрастыра отырып, сабаққа кері байланыс береді.
— Не қиын болды?
— Не оңай болды?
— Не білдім?
— Мен не үйрендім?
— Сабақта кімге көмектестім?
— Бүгінгі сабақ ұнады ма?

«Табыс баспалдағы»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дескриптор:

Өзінің отбасы мүшелерін  әңгімелейді.

 

 

 

«Қол шапалақ»

 

 

Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»

 

 

 

 

 

 

 

 

«Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

 

 

сөздік

слайд

  

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

 

слайд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд

Оқулық

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

 

слайд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

 

слайд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

 

слайд

 

Сабақтың соңы

3 минут

Үй тапсырмасын беру : «Қысқы ойын» сурет салу  
Кері байланыс

«Түрлі- түсті смайликтер»

 

 Өз деңгейлерін анықтайды.  
Бағалау Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.

 

 

Cізге ұнауы мүмкін...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *