Біздің өміріміздегі дизайн
Б.Каратаеи атында ЖОББ мектебі_________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Біздің өміріміздегі дизайн
(сабақтың тақырыбы)
Бөлім: | Дизайн теориясы | ||
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) | Кожамуратова Карылгаш Курмангабуловна | ||
Күні: | |||
Сынып: 10 | Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны: |
||
Сабақтың тақырыбы | Біздің өміріміздегі дизайн | ||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
||
Сабақтың мақсаты | “Дизайн”, “қолдану” ұғымдарын түсіну
Түрлер бойынша көрнекі дизайнды жіктеу |
||
Бағалау критерий | “Дизайн”, “қолдану” ұғымдарын ажыратады
Түрлер бойынша көрнекі дизайнды жіктейді |
||
ЕББҚЕ | Жеңіл ақыл –ой кемістігі | ||
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу және түсіну,қолдану |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | ЕББҚ әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы | 1.Оқушылармен амандасу.
2.Үй тапсырмасын тексеру. (“Аквариум”әдісі арқылы) 3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстыру. («Ассосация» әдісі арқылы.) Дизайн сөзіне ассосация құру .
|
1.Мұғаліммен амандасады.
2Оқушылар екі топқа бөлініп,екі шеңбер ге тұрып,өзара қарама қарсы тұрып,үй тапсырмасын бір-біріне айтады. 3.Дизайн сөзіне ассосация жасайды. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
“Бас бармақ” әдісімен бірін- бірі бағалау
|
|||||||||
Сабақтың ортасы | Жаңа тақырыпты түсіндіру.
Интербелсенді тақтадан сабақты түсіндіру видеосын көрсетеді . Дизайн тақырыбындағы Таныстырылым көрсету
Оқушыларға тапсырма береді.
Тапсырма 1
Анықтамаларды сәйкестендіру
Жеке жұмыс А,Б,С-анықтамалар оқулықтан тауып, сәйкестендіріп жазады
Анықтамалар тақтада жазылып тұрады және оқулықтан тауып сәйкестендіріп жазады.
Дескриптор: -Анықтаманы сәйкестендіре алады;
Тапсырма 2 Компьютермен жұмыс
Төмендегі әрекеттерді орындаңдар:
Бөлменің дизайнын құру 1. Графикалық редакторды іске қосың дар. 2. Редактордың Фигуралар бөлімін пайдаланып, өз бөлмелеріңнің дизай- нын сызыңдар. 3. Осы заттарды бөлмелеріңе талғамға сай орналастырыңдар. 4. Түстер үйлесмі арқылы жиһаз, еден, кілемді бояңдар.
Дескриптор: -Графикалық редакторды іске қосып,өз бөлмесінің дизайнын жасайды; -Критерийге сай орналастыра алады; -Түстер үйлесімі арқылы бояйды;
Тапсырма 3
Тақтадағы «Дизайн» сөзіне ассосацияны толықтыру Бүгінгі алған білімдері бойынша жауап береді.Толықтырады. Жауаптары тақтаға жазылады. |
Мұғалімді тыңдайды
Видеоны көреді.
Анықтама-ларды дәптерге сәйкестендіріп жазады 3-анықтама
Тапсыр-маны орындайды 4-тапсырма орындайды
Жауап береді |
Анықтама-ларды дәптерге сәйкестендіріп жазады 1-анықтама
Тапсырманы орындайды
2-тапсырма орындайды
Жауап береді |
Мадақтау Жарайсың! Тамаша! Керемет!
Мадақтау 10 баллдық жүйемен
Мадақтау |
Интербел-сенді тақта
https://www.youtube.com/watch?v=qOiRxCzCrvM
Оқулық 58-бет
Оқулық. Компьютер |
|||||||
Сабақтың соңы | 1.Компьютерден 5 сүрақтан тұратын тест орындайды.
1. Дизайн біздің өмірімізде қандай орын алады? 2. Көрнекі дизайн деген не? 3. Көрнекі дизайнның қандай түрлерін білесіңдер? 4. Көркем безендіру қағидаларын қолдану қандай жағдай- ларда жүзеге асырылады? 5. Дизайн элементтері қалай құрылады? 2.Кері байланыс: |
«Бағдар-шам»
әдісімен |
Компьютер
Quizizz Бағдарлама-сында
|
|||||||||
Үй тапсырмасы | §11 оқу,65 бет 3,4 тапсырманы орындау | |||||||||||