Қоректік тізбек пен қоректік тор
Бөлім: Экожүйелер | Мектеп: IT мектеп–лицей | |||
Педагогтің аты-жөні: Отарбаева Г. | ||||
Күні:16 .09.21 | ||||
Сынып: 7А | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақтың тақырыбы | Қоректік тізбектер және қоректік торлар.
Модельдеу «Қоректік тізбек пен торды құру». |
|||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | Білім алушылар қоректік тізбекті түсіндіре алады. | |||
Сабақтың мақсаты | 7.3.1.2 – табиғи қоректік тізбектерді салыстыру; | |||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
3 мин
10 мин
20 мин |
Ұйымдастыру кезеңі:
(Ұ) “Гүлмен тілек” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру.
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады. Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді
Тапсырмалар айдарындағы тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.
|
Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру:
Фигуралар көмегімен оқушыларды 3 топқа біріктіру. I -Үшбұрыштар тобы II –Дөңгелектер тобы III-Төртбұрыш-тар тобы 1. Қандай байланыстар қоректік тізбек деп аталады? 2.Қоректік байланыстар қандай организим тобынан түзіледі? 3.Жайылымдық және детриттік тізбектердің айырмашылығы қандай? Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. Оқулықтағы сызбаны сызып алады.
1. Тапсырма. Қоректік тізбектердегі организимдердің өзара байланысын сипаттап береді. 2. Тапсырма Географиядан алған білімдеріне сүйене отырып, дала экожүйесіне арналғанқарапайым қоректік тізбек құрастырады.
3.Тапсырма. Жайылымдық және детриттік тізбекті түсіңдіреді. |
Мадақтау әдісі «Жарайсың!», «Тамаша!».
Жалпы – 3 балл 1. Қоректік тізбекті сипаттап береді.
Жалпы – 3 балл.
Жалпы – 3 балл Зертханалық жұмысты орындайды.
|
Фигуралар салынған конверт
Тақырып бойынша интернет көздерін пайдаланып видеоролик көреді.
|
3 мин | «Аяқталмаған сөйлем» әдісі.
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. 2. Үй тапсырмасы:§ 3 |
Жеке жұмыс: – бүгінгі сабақта мен….түсіндім, …білдім, ….көзімді жеткіздім.
– бүгін сабақта қуантқаны….. – мен өзімді…..үшін мақтар едім. – маған ерекше ұнағаны….. – сабақтан соң маған……..келді – бүгін маған……….сәті түсті. – қызықты болғаны….. – ……қиындық тудырды. – менің түсінгенім….. – енді мен……аламын. |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың!
Жақсы! Талпын! |
Bilimger.kz Республикалық білім порталы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.
Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718