Ұзындық. Ұзындықтың өлшем бірліктері
«Аққозы «мектеп-бөбекжай балабақша кешені» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлім | 1С. Шамалар және олардың өлшем бірліктері | ||||||||||||||||||
Мұғалімнің аты-жөні: | Жардемова Змарзат Мұхитқызы | ||||||||||||||||||
Күні: | 17.10.2022ж. | ||||||||||||||||||
Сынып: 2 | Қатысушылар саны:16 | Қатыспағандар саны:- | |||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | 28. Ұзындық. Ұзындықтың өлшем бірліктері | ||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты | 2.1.3.2.** Ұзындық (м)/масса (ц) өлшем бірліктерін қолданып өлшеу.
2.1.3.4.** Ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру. |
||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылар ұзындықтың өлшем бірліктерін қолданып өлшеуді, түрлендіруді, салыстыруды, мәндерін қосуды және азайтуды үйренеді. | ||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||||
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең-дері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс
тар |
|||||||||||||||
Сабақтың басы
2 минут |
I.Ұйымдастыру.
Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Біз кішкентай баламыз, Өсіп-өніп таламыз. Күнге қарап, табынып, Көкке қолды созамыз |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі.
2.Өлең шумағын айтады. |
Жарайсыңдар! | ||||||||||||||||
3 минут
2минут |
Үй тапсырмасын сұрау
9-тапсырма.
II. Өткен сабақты пысықтау. «Сан құра» әдісі. Берілген цифрлардан аталған сандарды құра. -1 ондық 5 бірліктен тұратын санды құр. -1 ондық 6 бірліктен тұратын санды құр. тсс |
Есептерді шығарып келгенін айтады.
Жауаптарын салыстырады. Аталған сандарды құрады. |
Ауызша мадақтау | ||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
2минут
Білу. 5 минут
6минут
3 минут
2мин
3минут
3минут
7минут
1минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.
III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. Суретке қара. Сүрақтарға жауап бер. 10см=1дм немесе 1дм=10см
– Таңдап алған өлшеуіш (1 см) жолақшаның бойына неше рет салынды? – Жолақшаның ұзындығы неше сантиметр? Жолақшаның ұзындығы неше дециметр? – Егер таңдап алған өлшеуіш (1 дм) таспабаудың бойына 10 рет салынса, оның ұзындығы қандай? Бұл неше дециметр? Неше сантиметр? 10дм=1м 10 дециметр ұзындықтың жаңа өлшем бірлігі 1 метрді құрайды. Сонда 1 метрде 10 дециметр бар. 10дм=1м 100см=1м 2-тапсырма. Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендір. 1м=100 см 6дм 2см=62см 2м 6дм=26дм 39см=3дм 6см Салыстыр 4дм=40см 68см<6дм9см 1м=100см 4дм8см =48см
ЖЖ 3-тапсырма. Есепті шығар. Стадион-91м ? м ұзын Спортзал-62м Ш:91-62/29м Ж: Спортзалға қарағанда стадиондағы жүгіру жолы 29 м ұзын. Сергіту сәті Орнымыздан тұрамыз, Керегені құрамыз. Уық болып иіліп, Ұл-қыз болып жиылып, Достық үйін құрамыз.
ЕБҚ тапсырмасы 1.Сенің үйіңнен мектепке дейінгі арақашықтық қанша метр? 2.Ұзындық өлшем бірлігі туралы не білесің? 4-тапсырма. 6 дм = 60 см; 1 м = 100 см. 100 см – 60 см = 40 см.
6-тапсырма.
Жасыл түсті сынық сызықтың ұзындығы сәйкес.
Қосымша ақпарат Бүгінде біз қолданып жүрген сызғыш алғаш рет Францияда пайда болған. Оны тек ағаштан ғана жасаған. |
суреттерді зерттейді, сұрақтарға жауап береді.
ұзындық өлшем бірліктерін салыстыру, түрлендіру, практикалық әрекеттері орындалады, қорытындыланады.
есепті талдай отырып, шешуін табады
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.
сұрақтарға жауап береді
өлшем бірліктерін түрлендіреді.
|
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескриптор:
1,суреттерді зерттейді. 2.сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: 1.Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді. 2. Салыстырады.
Дескриптор: 1.Есептің шартын құрады. 2.Шешуін табады 3.Жауабын тұжырымдайды
Дескриптор: 1.өлшем бірліктерін түрлендіреді.
Дескриптор: 1.бірінші суретте берілген сынық сызықтың буын санын анықтайды, буындарының ұзындығын қосады;
|
оқулық
Оқулық Дәптер
дәптер
|
|||||||||||||||
Сабақтың соңы
2 минут
2мин
2мин |
IV.Сабақты қорытындылау
(оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе?
Үй тапсырма 5-тапсырма. Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендір. 7дм8см=78см 70см=7дм0см 7дм9см<9дм 7см 5м=50дм Оқушылардың білімін бағалау
Рефлексия «Диалог-сұхбат» әдісі. – Бүгінгі сабақта қандай жаңа сөз үйрендің? – МЕН … үйрендім. – Бүгінгі сабақтағы әрекетіңді қалай бағалайсың? МЕН бағалаймын. |
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.
Үй тапсырма сын жазады
Өздері кері байланыс жасайды. |
Мадақтау сөздерін айту
Балдар жиынтығын қою
|
|
|||||||||||||||