Циклдық командалық блоктар
№1 | Программалау. Жазғы мектеп | |
Педагогтің аты-жөні | Омиралиева К.Т. | |
Күні: | ||
Сынып: 3-4 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Циклдық командалық блоктар. | |
Сабақтың мақсаты | 1.1 Scratch-те ойын жасау үшін циклдік командалармен танысу | |
Ойлау дағдыларының деңгейі | – Білу, түсіну, қолдану |
Сабақ барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||
Басы
|
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу.
Психологиялық ахуал «Суреттерді аяқтайық» ойыны |
Оқушылар алдын-ала тақтаға мысықтың және қоянның құлақтары салынған плакат ілініп дайындалды. Оқушылардың көздері шарфпен байланады да, олар кезек-кезекпен шығып, бірі денесін, бірі басын , бірі аяғын салады, осылайша жалғаса береді.
|
Сурет салынған плакаттар
|
||||||
Қауіпсіздік техникасы ережесін қайталау.
|
Ауызша айтады. | Жақсы | |||||||
|
Мұғалім «қайталау», «дейін қайталау», «әрқашан» командаларына листинг таратып, олардың функционалдық міндетін көрсетеді
|
«Қайталау», «дейін қайталау», «әрқашан» командаларының бір-бірінен айырмашылығын анықтайтын қысқаша листинг жаттығулар орындайды;
Осы процесс кезінде қайталау командаларының функционалдылығын біледі . Оқушыларға таратпа материал береді.
|
мадактау
|
Оқулық таратпа Бағалау парағы…….
|
|||||
Ортасы
|
«Интерактивті әдіс»
№1. Практикалық тапсырма. Жұптық жұмыс. – «Интерактивті әдіс» деп аталатын әдіс арқылы практикалық тапсырма беріледі. Тапсырманы слайдтағы қадамдарға қарап отырып орындайды. №-2 тапсырма. Сәйкестендіру – Командалар тізбегін суретпен сәйкестендір Дескриптор :
|
1. 8- қадамнан тұратын слайдпен танысады. 2. Жұппен ақылдасып, сұрақ-жауап алуға болады. 3. Өзі жеке жұмыс жасайды.
learningapps.org платформасында тапсырма орындайды
|
Формативті бағалау: Тамаша!
Өзін-өзі бағалау Дескриптор арқылы Бағалау
|
||||||
Соңы | Рефлексия
Жеке жұмыс «Араның ұясы» техникасы Мұғалім жұптағы оқушыларға не білгендігі туралы пікір алмасуды және екі сұрақтан дайындауын тапсырады. Содан кейін әрбір жұп кезектесіп сұрақ қояды, ол сұраққа жауапты басқа оқушылар береді. Сонымен берілген осы техника негізінде мұғалімнің көмегімен берілген мәліметтер қорытындыланады, өңделеді. |
Өтілген тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды.
|
Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.
|
https://learningapps.org/21611596
|
Bilimger.kz Республикалық білім порталы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.
Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718