Садуакасова Гулсая Абдуллаевна Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласы №60 жалпы білім беретін орта мектеп Математика пәнінің мұғалімі “Көрсеткіштік және логарифмдік функциялардың туындысы”
Көрсеткіштік және логарифмдік функциялардың туындысы
Мектеп: «№ 60 жалпы білім беретін орта мектеп» КММ-нің
математика пәні мұғалімі Садуакасова Гулсая Абдуллаевна
Пән: Алгебра және анализ бастамалары | Мектеп: «№ 60 жалпы білім беретін орта мектеп» КММ |
Бөлім: | 11.3В.Көрсеткіштік және логарифмдік функциялар |
Педагогтің аты-жөні: | Садуакасова Г.А |
Күні: | |
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Көрсеткіштік және логарифмдік функциялардың туындысы |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 11.3.1.20- көрсеткіштік функцияның туындысын табу;
11.3.1.21- логарифмдік функцияның туындысын табу. |
Сабақтың мақсаты: | Көрсеткіштік және логарифмдік функциялардың туындысының формулаларын білу, есептер шығаруда қолдану,функция зерттеудегі туынды табудың маңыздылығын түсіну. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс-тар | |||||||||||||||||
Басы | Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылардың сабаққа дайындығы және оқу бөлмесінің және ақпараттық технологиялардың дайындығы тексеріледі. Оқушылармен сәлемдесу. Үй тапсырмасын тексеру 1).№22.5 2) f(x)=ln(x2+2x ), x0=2. f ‘(x)= (ln(x2+2x ))’ ∙(x2+2x)’= ; f ‘(2)= = ; f (2)= ln(22+2∙2)=ln8; y=ln8+(x-2)= x-1,5+ln8.
2). Қайталау сұрақтары (ax)’= ax ∙ln a (logax)’= (lnx)’=
|
Класста оқушылар үш топқа бөлініп отырады.
«Кім жылдам?»әдісімен сұрақтарға жауап береді.
|
Мұғалім ұйымдас-тыру кезеңінде белсенді-лік танытқан оқушыларды «Мадақ-тау сөз» әдісі арқылы бағалайды «Жарай-сың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
«Мадақтау сөз» әдісі |
Слайд | |||||||||||||||||
Негізгі бөлім
|
1.Оқулықпен жұмыс:№22.11
№22.13
2. learningapps.org программасында «Сәйкестендіру» тапсырмасын орындау
3. onlinemektep платформасында тапсырмалар орындайды
4. Kahoot! |
Оқушылар тақтада есеп орындайды
Тапсырма әр топқа беріледі
Жеке жұмыс.Оқушы өзінің жеке паролі арқылы платформаға кіріп тапсырма орындайды.
4. Kahoot! бағдарламасымен тез жауап беретін тест тапсырмасын орындайды .
|
Балл
қою арқылы. Негізгі бөлім тапсырма-лары үшін арналған дескриптор бойынша бағала-нады.
. learningapps.org программа-сында жүйенің өзі қалыптастырушы бағалар көрсетіліп тұрады
Onlinemektep мониторингі балл көрсетеді
Дұрыс жауаптар ерекше түске боялып,қатені көрсетіп тұрады |
learningapps.org
https://bilimland.kz/kk/subject/geometriya/11-
https://create.kahoot.it/share/
|
|||||||||||||||||
Соңы | Кері байланыс: «Болашаққа хат»
Үйге тапсырма:№22.10
|
Оқушылар сабақтағы алған білімдері туралы конвертке жазып қалдырады.
|
|
||||||||||||||||||