Қорытындылау. Дүкенде. Бастауыш сынып
Түркістан облысы, Бәйдібек ауданы «Жиенқұм жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Бастауыш сынып мұғалімі: Баймуратова Дина Жунисовна
Бөлімі: | Шамалар және өлшем бірліктері |
Күні: | 29.12.2021ж |
Пәні: | Математика |
Сабақтың тақырыбы: | Қорытындылау / Дүкенде |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 1.1.3.1** ұзындық/масса/көлем (сыйымдылық)/уақыт шамаларын ажырату, оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдау, өлшемдер жүргізу;
1.1.3.3** ұзындық (см, дм)/ масса (кг)/көлем (сыйымдылық) (л)/ уақыт (сағ) салыстыру және шамалар мәндерімен қосу мен азайту амалдар орындау; 1.2.1.1** санды өрнектерді (қосынды, айырма) ажырату, құрастыру, жазу және оқу; |
Сабақтың мақсаты: | Алған біліміңді пайдаланасың. |
Сабақтың барысы:
Кезең
дері |
Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйым
дас тыру |
Оқушылармен сәлемдесу
Шаттық шеңбері Амандасу үлкенге, Тәрбиенің ісі ғой. Ал, қанекей, бәріміз, Сәлем дейік үлкенге. Қайырлы күн қонақтар, Қайырлы күн балалар!
Тақырып, мақсаттарымен таныстыру
|
Слайд | ||
Сабақ
тың басы
|
Өзіндік жұмыс
Қанекей балалар, барлығымыз дүкенге барамыз, ол жерде барлық сатып алынған зат 10 кг тарту керек болса, дүкеннен қандай азық-түліктерді сатып алуға болады? Оқушылар әртүрлі нұсқаларды қарастырып, өрнектер жазады. |
10 кг тартатын азық-түліктерді анықтайды.
1) 2 кг+ 5 кг +3 кг=10 кг 2) 5 кг + 4 кг +1 кг=10 кг 3) 3 кг + 3 кг + 4 кг =10 кг 4) 4 кг + 4 кг + 2 кг = 10 кг 5) 2 кг + 3 кг + 2 кг + 3кг =10 кг 2 кг + 3 кг + 2 кг + 3кг =10 кг |
Оқулық, дәптер | |
|
Жұптық жұмыс.
«Аквариум» әдісі. Шапшаңдыққа, тез ойлауға баулу. Балықтарға есептер жазылады, ауызша немесе жазбаша жазылып, шығарып болған соң аквариумға салынады.
Сергіту сәті
|
Есептерді шығарады
Оқушылар сергіту сәтін орындайды
|
. | Дәптер |
Тәжіри
бе
|
Топтық жұмыс
Масса, ұзындық, сыйымдылық, уақыт Қиындықтарды түзету. Мұғалім тапсырмалардың орындалуының дұрыстығын тексереді. – Кімде қиындықтар туындады? – Сендер қай жерде қателік жібердіңдер? – Жіберілген қателіктің себебі неде? – Өз жұмыстарында қателік болмағандар, өздеріңнің іс-әрекеттеріңнің мақсатын тұжырымдаңдар. (Қосымша тапсырмалар орындау). – Қателік байқағандардың жұмысындағы ары қарайғы мақсаты қандай? (Қателіктерді түзету). – Қателіктерді түзету алгоритмін қолданамыз. Оқулықтағы №4 тапсырманы орындайды. Әр шаманың өлшем бірліктерін өсу ретімен жаз. |
№4. Массаның өлшем бірліктері: 7 кг, 20 кг, 40 кг, 90 кг
Ұзындықтың өлшем бірліктері: 40 см, 5 дм, 8 дм, 60 см Сыйымдылықтың өлшем бірліктері: 9 л, 30 л, 40 л, 70 л. Уақыттың өлшем бірлігі: 5 сағ, 9 сағ, 12 сағ,1 сағ, 3 сағ |
Оқулық, дәптер.
|
|
Қорытындылау | «Сиқырлы қорапша» әдісі. Сұрақ – жауап
1. Сандарды өсу ретімен ата 2. Сандарды кему ретімен ата 3. Тақ сандарды ата 4. Жұп сандарды ата 5. Массаның өлшем бірлігі 6. Ұзындықтың өлшем бірлігі 7. Сыйымдылықтың өлшем бірлігі 8. Уақыттың өлшем бірлігі 50-30= 100-50= 20+60= 7+3= 15+15= 9+3= «Шыбын ұру» әдісі. Тақтаға тақырыпқа байланысты сұрақ немесе тапсырма жазылады. Мұғалім айтып тұрады, оқушы шыбын ұрғышпен жауабын табады. |
|||
Рефлекция | Сабақта алған көңіл – күйлерін смайликпен көрсетеді. | |||
Сабақ қызықты өтті, барлығын түсіндім!
Сабақ көңілсіз өтті, шаршадым! Сабақта ешнәрсе түсінбедім, қоңырауды асыға күттім!
|