Ондық бөлшекті натурал санға көбейту

Ондық бөлшекті натурал санға көбейту Мектеп:  №24 орта мектеп КММ
Күні:  17.02.2022 ж. Мұғалімнің аты-жөні:    Жанкараева Д.У.
Сынып: 5 « А,Ә,Б,В,Г» Қатысқан оқушы саны: Қатыспаған оқушы саны:
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 5.1.2.14

ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау;

 

Білу деңгейлері Білу, түсіну , қолдану
Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар:

Оқушыларда ондық бөлшекті натурал санға көбейту дағдысын

қалыптастыру.

Оқушылардың басым бөлігі:

1.      Ондық бөлшекті натурал санға көбейту ережесін тұжырымдай алады.

Есеп шығаруда ережені қолдана біледі.

Кейбір оқушылар:

Теңдеу түбірін табу немесе оның бірде бір түбірі болмайтындығына көз жеткізеді;

Теңдеу құрауыштарын ажырата алатын болады.

Сабақ барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт Кейбір оқушылар  күрделі есептер шығара алады. Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Басы

5  минут

I.Ұйымдастыру бөлімі.Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, оқушылардың сабаққа қатысуын  тексеру,оқушылардың сабаққа дайындығына назар аудару, психологиялық ахуал орнату « Досым саған тілерім…»

ІІІ. Үй жұмысын тексеру. Үйге берілген тапсырманы

 «Бағдаршам әдісі» бойынша тексереміз. Дұрыс болса жасыл, қате болса қызыл, жауабын таппаса сары парақшасын көтереді.

№820 есеп

 Үй жұмыстарын тексертеді.

 

 

1.   31, 5

2. 96, 32

3. 384,75

4.  569, 72

5. 185, 1

6. 65

 

 

 

 

 

  Бағдаршам белгілері

 

 

Слайд №2

 

 

Негізгі бөлім Тақырыпты ашу

5 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10  минут

 

5 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 минут

Миға шабуыл әдісі

  1. Ондық бөлшекті натурал санға қалай көбейтеді?
  2. Егер натурал санды 0,005 ондық бөлшегіне көбейтсек, көбейтіндіде үтірден кейін неше цифр болады?
  3. Ондық бөлшекті қосу, азайту ережесін айт?
  4. Ондық бөлшектер координаталық сәуледе қалай салыстырылады?
  5. Ондық бөлшектер разрядтары бойынша қалай салыстырылады?
  6. Ондық таңбалар дегеніміз не?
  7. Ондық бөлшек қалай оқылады?

 

Өзіндік жұмыс.

Тест тапсырмасы беріледі

5  тест тапсырмасы беріледі оқушылар тестті дәптерге шығарып белгілейді. Жауабы тақтаға шығарылып. Оқушылар дәптер алмасып бір-бірін бағалайды. Балдық жүйе арқылы.

1.Көбейтуі орында: 6,4                             2 балл
А)   44,6                В)    44,8             С) 44,2
2.
Көбейтуі орында: 4,2                             2 балл
А)   12,6                В)    1,26             С) 12,3
3.
Көбейтуі орында: 2,11                             2 балл
А)   253,2                В)    2,532       С) 25,32
4.
Көбейтуі орында: 0,4                             2 балл
А)   10                В)    11               С) 100
5.
Көбейтуі орында: 2,15                             2 балл
А)   19,34                В)    19,35              С) 1,935

Жауаптары:

1)        В         2)   А    3) С     4) А        5) В

9-10 балл.       Өте тамаша!   Жарайсын!

7-8 балл. Тамаша! Алға!

2-6  балл. Ойлану керек! Қалма!

Дескриптор:    Білім алушы

-Ондық бөлшекті натурал санға көбейтеді ;

Дәптер алмасып бір-бірін бағалау (Екі жұлдыз, бір тілек)

 

 

Постер қорғау. Топтық жұмыс

 

Жұптық жұмыс. Пазл құрастыру

 

 

Ширату. Оқулықпен жұмыс, деңгейлік тапсырмалар

А деңгейі

 1. 9,05

                      В деңгейі                                           №821 есеп

 2.  2,3

    С деңгейі                                             №834 есеп

3. Заттың бағасы 840 тг.

Заттың бағасы алғашқы бағасының:

1)0,25-не арзандады;

2)0,08-іне қымбаттады.

Заттың соңғы бағасы неше теңге болды?

 

Ең ақылды әдісі

 

Сұрақтарға жауап береді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дәптерге тест тапсырмаларын орындайды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дәптерге есеп шығарады

 

 

 

 

 

  Слайд №3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Математика

лық тест тапсырмасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулықпен жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Соңы

5  минут

Кері байланыс:         Табыс ағашы

Материалды меңгеру дәрежеңізді бағалаңыз:

 

Жасыл-толық меңгердім,қолдана аламын.

Сары-толық меңгердім,бірақ қолдануда қиналамын.

Қызыл-түсінбедім.

Оқушылар оқу мақсаттарының жетістік критерийлеріне сәйкес өздерінің бүгінгі сабақта нені ұғынып, нені игергендерін, нені әлі де болса жетілдіру қажет екендері жайлы ойларын стикерлерге жазады.

 

Үйге тапсырма:
№ 822 есеп. Тиімді тәсілмен есептеңдер. 
48 бет

    Түрлі-түсті стикерлер
 

Cізге ұнауы мүмкін...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *