Сандық есептер: Диссоциациялану дәрежесін есептеу.
САБАҚ: Сандық есептер: Диссоциациялану дәрежесін есептеу. | Колледж: | |||||||
Күні: 07.11.2020 ж | Мұғалімнің есімі: Слямова Асемгуль | |||||||
КУРС: 1 , пәні: химия | Қатысқандар саны:20 | Қатыспағандар саны: жоқ | ||||||
Сабаққа негізделген оқу мақсаты(масаттары) | 1. Диссоциациялану дәрежесі туралы білу.
2. Электролиттік теория негізінен сандық және экперименттік есептердің шығарылу жолын түсіну. 3. Диссоциациялану дәрежесіндегі есептерді шығаруды үйрену. |
|||||||
Оқу мақсаттары:
|
Барлық оқушылар: | |||||||
1. Диссоциациялану дәрежесі туралы біледі. | ||||||||
Оқушылардың басым көпшілігі: | ||||||||
2. Электролиттік теория негізінен сандық және экперименттік есептердің шығарылу жолын түсінеді. | ||||||||
Кейбір оқушылар: | ||||||||
3. Диссоциациялану дәрежесіндегі есептерді шығаруды үйренеді. | ||||||||
Пәндік мақсат:
|
Оқушылар: сандық есеп пен эксперименттік есептің шығарылу жолдарын ажырата алады. | |||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: | ||||||||
Тұздар гидролизі | ||||||||
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер: | ||||||||
Талқылауға арналған тармақтар: | ||||||||
Диссоциациялану дәрежесі, электролиттер.
Есептер шығару |
||||||||
Сіз неліктен …. екенін айта аласызба? | ||||||||
Эспериметтік және сандық есептер шығару | ||||||||
Жетістік критерилері | 1. Электролиттік диссоциаиция теориясын атай алады.
2.Сандық есеп пен эсперименттік есепті ажырата алады . |
|||||||
Алдыңғы оқу | Бақылау жұмысы №1 | |||||||
Жоспар | ||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | ||||||
Басталуы | 4 мин
|
Сандық есептер шығару.
1.Мына заттардың малекулалық массасын және массалық үлесін тап CaO, CaCl2, H2SiO3, Mn2O7, MnO, NaOH, HF, BaSiO3, Ba(OH)2, Be(OH)2, H3PO4, Na3AlO3, NaHS, Al2O3, H2SO3, FeO, Fe(OH)3, Zn(NO3)2, HgCl2, HCl, MgOHCl, NO2, SO3, HNO3, Cu(OH)2. (OH)3, Zn(NO3)2, HgCl2, HCl, MgOHCl, NO2, SO3, HNO3, Cu(OH)2. |
|
|||||
Ортасы |
|
2.Массасы 5 г сутегі мен , массасы 5 г оттек әрекеттескенде қанша грам су түзіледі?
3.Массасы 200 г темір сульфидінде массасы 150 г тұз қышқылы бар ерітіндімен әсер еткенде неше литр (қ.ж) Н2S бөлінеді. 4.Мына заттардың диссоциаицясының теңдеуін жазыңдар: Калий екі эс о төрт, натрий екі эс, натрий хлор, натрий аш эс о үш, натрий аш це о үш, феррум о аш екі хлор, алюминий хлор үш, варий о аш екі, литий о аш, алюминий о аш үш. |
Химия оқулығы
9 сынып.
|
|||||
Аяқталуы |
2 мин |
Оқулық бойынша 37 беттегі С деңгейінің 1,2,3, есептерді шығару.
Мұғалім тарапынан « Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы бағаланады. Үйге тапсырма: Есептер: |
Үлестірмелі материал | |||||
Қосымша ақпарат | ||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ – мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | ||||||
Топтық, жұптық жұмыс арқылы оқушлыар өзрара қолдау көмек көрсетеді.
Қабілеті жоғары оқушыларға Кеңейтілген тапсырманың екеінші және үшінші бағыты беріледі. |
1.Жұптардағы өзара бағалау.
2Мұғалім тарапынан « Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы бағаланады. 4.Өзіндік жұмыс |
|||||||
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жасаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
||||||||
Қорытынды бағамдау:
Қандай екі нәрсе табысты болды? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |