Әлемде талай қызық бар. Г, Ғ, И, Й дыбыстары
Пәні: Кеңейтілген сауат ашу (лицей компоненті) | |||||||||||
Күні: 22.12.2020 ж. Сынып: 1 | Қатысқандар саны:29 Қатыспағандар саны: – | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Әлемде талай қызық бар. Г, Ғ, И, Й дыбыстары | ||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау 1.1.7.1 тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру (ұнайды/ ұнамайды) 1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану | ||||||||||
Жетістік критерийлері | Дыбыстарды дұрыс дыбыстайды және ажыратады; Ұсынылған ақпараттарға өз көзқарастарын жай сөйлеммен білдіре алады; Сөздерді буындап, тұтас оқуға жетіседі; | ||||||||||
Тілдік мақсаттар/ зерттеу дағдылары – Тыңдалым – Айтылым – Жазылым – Оқылым | |||||||||||
Ақпаратты тыңдау және түсіну. | |||||||||||
Дыбыс пен әріпті тану және ажырату. | |||||||||||
Сөздерді грамматикалық талапқа сай жазу | |||||||||||
Оқу түрлерін қолдану. | |||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық, өмір бойы білім алу | ||||||||||
Пәнаралық байланыс | Дүниетану | ||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Зуум платформасының ерекшеліктерін қолдану | ||||||||||
Алдыңғы білім(осы тақырып бойынша оқушылар нені біледі?) | Дыбыс, әріп, сөз, сөйлем туралы білімдері қалыптасқан. | ||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут | Күндей күлімдеп, Айдай жарқырап, Көтеріңкі көңілмен Амандасып алайы, Сабағымызды бастайық! |
Шаттық шебері
| |||||||||
Сабақтың ортасы 20 минут
| Жаңа тақырыпқа бейімдеу. Ойын «Орны ауысқан әріптер» ү, л, г ______ ғ, а, ш, ы, р ___________ н, и, е ______ г, о, й, у, р, т ____________ Әріптерден гүл, ғарыш, ине, йогурт сөздерін құрайды. Осы сөздердің қандай әріптерден құралып тұрғанын анықтайды. Жаңа сабақ. Г, Ғ, И, Й әріптерін, түрлерін атату. Осы әріптерден келетін сөздер айту. Саралау: гүл, ғарыш, инелік, йогурт туралы тақпақтар айту.
Топтық тапсырмалар. І топ. Г әрпі бар сөздер тауып айту. ІІ топ. Ғ әрпі бар сөздерді буынға бөлу (ғарыш, ғасыр, шағала). ІІІ топ. «Қай әріп?» Сөздерге и, й әріптерінің тиістісін қойып жазу. А…, …не, то…, а…на, к…ім. Бағалау: Топтар бір-бірін бағдаршам түстері арқылы бағалайды. |
Таныстырылым, Топпен жұмыс | |||||||||
Сергіту сәті | Музыкалық үзіліс. «Әліппе» әні | Аудиожазба | |||||||||
Қызықты тапсырма | «Әлемде талай қызық бар». Ғажайып гүлдер, ағаштар туралы видеофильм көру. Көрсетілімнен кейінгі талқылау. «Менің білгенім …» | Видеожазба | |||||||||
Аяқталуы. Кері байланыс.
5 минут
| «Не пайдалы болды?» «Неден арылуым керек?» «Не туралы тағы ізденуім керек?»
| Таныстырылым | |||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Оқушылардан көңіл күйлерін сұраймын. Сабақта нені түсініп білгенін сурап жауап аламын. Әріптің жазылу емілесін және тарауға байланысты боямақ таратып беремін. | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | Күндей күлімдеп, Айдай жарқырап, Көтеріңкі көңілмен Амандасып алайы, Сабағымызды бастайық! Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) | Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Пікір қалдыру
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.