Менің оқулықтарым
Пән: әдебиеттік оқу | Күні:18.11.2019ж | ||||||||||||||
Сынып:2 | Мұғалім: Жакыбаева А.Д | ||||||||||||||
Қатысқандар саны: | |||||||||||||||
Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі | Менің мектебім | ||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Менің оқулықтарым | ||||||||||||||
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) | 2.1.5.1 Өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу;
2.2.9.1 Сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі, кестеге салу. |
||||||||||||||
Сабақмақсаттары | Барлық оқушылар: Мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады.
Оқушылардың басым бөлігі: тақырыпты болжайды,өз ойы мен сезімін білдіреді,оқулықтары туралы ақпарат береді,ойын жеткізеді. Кейбір оқушылар: Ақын ойын жалғастырды. |
||||||||||||||
Бағалау
критерийлері |
Білімалушы
– өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізеді; – сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табады және ақпаратты берілген үлгі, кестеге салады. |
||||||||||||||
Құндылықтардыдарыту | Өзіндік білім алу дағдыларын жетілдіру, белсенді танымдық іс-әрекетін қалыптастыруға мүмкіндік беру. | ||||||||||||||
Пәнаралықбайланыстар | Қазақ тілі, дүниетану, көркем еңбек,музыка. | ||||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар қарапайым сөйлемдер мен әдеби және әдеби емес мәтіндерді жаза алады. | ||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері | Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
|
Дереккөздер | |||||||||||||
Сабақтың басы
|
(МК, Ұ, Ө) Оқушылардың зейінін шоғырландыру. Оқушылармен бірге сабақ тақырыбын, мақсаттарын анықтау.
Оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау. (МК, Ұ, Ө) Оқушыларға «Кітап туралы ән-1» мультфильмін көрсету. Топқа бөлу 1. Әдебиеттік оқу 2. Математика 3. Қазақ тілі 2. Тақырыпты табу. Мақалдың мағынасын ашу. 1.Кітап –білім бұлағы, Білім –өмір шырағы 2. Күш- білімде, білім-кітапта. 3. Наданмен дос болғанша, Кітаппен дос бол. Бағалау:«Бас бармақ» әдісі |
«Кітап туралы ән-1» мультфильмі
|
|||||||||||||
Сабақтыңортасы | Сызбаны пайдаланып, «Оқулық» өлеңінің авторымен таныстыру.
Несіпбек Айтов – 1950 жылы 22 қыркүйекте Шығыс Түркістанның Тарбағатай аймағы, Шәуешек ауданына қарасты Теректі ауылының Апиынды бұлақ деген жерінде дүниеге келген. Қазақ даласында мектеп ашып, оқулық жазған Ы. Алтынсарин (Әліппе, «Кел, балалар, оқылық!»), А. Байтұрсынов (Тіл құралы , «Тарту») туралы мәлімет беру. Оқушыларға «Оқулық» өлеңін мәнерлеп оқыту. («Басбармақ» әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды). 2 сәуір – “Халықаралық балалар кітаптарының күні”, ал 23-сәуір-”Дүниежүзілік кітап күні”болып табылады. 4. Мәтін құрау «Еркін жазу» стратегиясы сөйлемдер жазады. Бағалау: «От шашу» әдісі Топтық жұмыс. Кесте толтыру «Әдебиеттік оқу» оқулығына зер сала отырып, кестені толтыру.
(«Дұрыс немесе бұрыс» әдісі арқылы бағалау) (Ұ) Сергіту сәті. |
Сызба
Оқулық
Кесте
|
|||||||||||||
Сабақтыңсоңы | Кері байланыс: «Бағдаршам»
Мен білем – Мен білдім – Мен білгім келеді- Рефлексия: –Бүгінгі сабақтан нені білдің? – Нені үйрендің? |
|
|||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау–оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | |||||||||||||
Өзін-өзі бағалау, бірін-бірі бағалау, топты бағалау, мадақтау. | Партада дұрыс отыру.
Оқулық пен дәптерді парта үстіне дұрыс орналастыру. Қалам, қарындашты қолға дұрыс ұстау. Қауіпсіздік ережелерін сақтау. |
||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||||||||||
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі: 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпалетеалады? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: 2: |