Менің мектепке баратын жолым. Т дыбысы мен әрпі.

Сабақтың тақырыбы Менің мектепке баратын жолым. Т дыбысы мен әрпі.
Күні:
Сынып: 1 «В» Қатысқандар саны:21
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.1.5.1 түрлі жағдаяттарда этикет сөздерін қолдану
1.1.6.1 сөйлеу барысында сипаттау/салыстыру сөздерін, вербалды емес қарым-қатынас құралдарын (ым-ишара, қимыл), дауыс ырғағын, мәнерін, қарқынын, сөз арасындағы кідірісті қолдану)
1.1.3.1 мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау
Сабақтың мақсаттары Барлық оқушылар:түрлі жағдаяттарда этикет сөздерін қолдана алады Оқушылардың басым бөлігі: түрлі жағдаяттарда этикет сөздерін,сөйлеу барысында сипаттау,салыстыру сөздерін қолдана алады. Кейбір оқушылар:сөйлеу барысында сипаттау,салыстыру сөздерін қолдана алады,
Жетістік критерийлері Айтылған сөздер мен сөйлем-ң көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Тілдік құзыреттілік О дыбысы мен әрпі.
Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс Өнер, ана тілі сабағы
АКТ қолдану дағдылары Аудиожазба , таныстырылым.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Сабақтың басы
«Бүгінгі жаңалығым қандай?», «Тілек айту» мұғалім бір шарды алып,өзінің жағымды жаңалығы мен тілегін айтып оқушыларға береді.Ойын жалғаса береді

Сабақтың ортасы
Тыңдалым. Ал, балалар, ойнайық,Ойнайық та ойлайық.
Қандай жұмбақ болса да Шешпей оны қоймайық .
1. « Оюда» бармын, «Допта бармын».
«Түнде жоқпын. Мен сонда қандай дыбыспын? ( О )
«О» дыбысын үш рет хормен қайталап айтқызу.
Осы дыбыспен сөздер ойлау ( Ою, орындық, доп)
– «О» қандай дыбыс? (дауысты)
– Ол сөздің қай буындарында кездеседі ?Жұмыртқадай дөңгелек
Кетпейді бірақ дөңгелеп Бұл қай әріп? (О) Мысал келтіру. От, доп, орман, отын, торт, робот,Орал,он,домбыра. 1. Арал мен Орал доп ойнады. Олар ойынның қызығына түсіп, жолға шығып кеткендерін байқамай қалды. Көлік жүргізушілердің бірі: -Жолда ойнамаңдар! Жолда ойнау – адам өміріне қауіпті, – деді. Олар қателерін түсініп, көлік жүргізушілерден кешірім сұрады. 2. Оқы. Ор ол он Орал олар ора
Сергіту сәті
Қызықты тапсырма
«Орнын тап» ойыны. О дыбысының орнын табу. Сөздің басында, ортасында, кейбір басқа тілден енген сөздерде сөздің соңында кездеседі.

Мектепке барар жолда кездесетін о әрпі бар сөздерді тап.
Автобус,орындық,жол.
Ойын «Адасқан әріптер»
Мақсаты: оқушылардың қызығушылықтарын арттырып, О о дыбысы мен әрпі туралы білімдерін анықтау..
Шарты: әр топқа адасқан әріптер беріледі.
1 топ. Орал 2 топ. Арал 3 топ. Анар
сөзін құрастыру керек.
Құрастырған сөздері бойынша өз ойларын айтады
Сөздерге дыбыстық талдау жасайды.
Буындарды оқу Хормен оқу Жеке оқу
Дәптермен жұмыс.
Балаларға О о әрпінің жазылу үлгісін көрсету.
Тыңдалым/жазылым. Берілген 3 сөздің үшеуін қатесіз жаза алады.
(Қ)Оқушылардың тыңдағанын және түсінгенін тексеру үшін сұрақтар қою.
Ойын «Ыстық орындық»
– Балалар, Оо дыбысы қандай дыбыстар қатарына жатады?
– О әрпі неге ұқсайды?
Қай сөздерде О дыбысы кездеседі? Орал, орындық, от, он, отыз, Омар, олар,т.б.

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *