Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке көбейту
5.3В Бөлім Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану | Мектеп: №69 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ПӘНІ:
Математика |
Мұғалім аты-жөні: Тынымбаева Жанарай | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 | Қатысқан оқушылар саны : | Қатыспаған оқушылар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Ондық бөлшектерді ондық бөлшекке көбейту | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сілтеме: | 5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
· Ондық бөлшектерді бір-біріне көбейтудің ережесін біледі, тұжырымдай алады.
· Ондық бөлшектерді бір-біріне көбейте алады.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар :
– ондық бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдану алгоритмін түсіндіре алады; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
– ондық бөлшекті натурал санға көбейту үшін … керек; – … неше цифр болса, көбейтіндіде оң жақтан сонша цифрды үтірмен ажырату керек;
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Жаңа тақырыпқа қатысты материалдарды слайд арқылы көрсетіп, интербелсенді тақтаны пайдалана отырып есептер шығарту арқылы оқушыларды АКТ қолдануды үйретемін. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері | Сабақ жоспары | Оқыту ресурстары | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі:
а) Оқушыларды сабаққа ынталандыру б)Сабаққа қатысушы оқушыларды түгендеу Сергіту сәті (тілек айту, оқушылар жанында тұрған оқушыға өздері таңдап алған әріптен басталатын тілектер айтады) Оқушыларды топқа бөлу І топ: Ондық бөлшек ІІ топ: Аралас бөлшек ІІІ топ: Бұрыш бөлшек Үй тапсырмасын сұрау, тексеру Жұмыс дәптеріндегі №2,3,6,8 есептерді тексеру (есептердің шешуін өсу ретімен орналастырыңдар) №3 №8(ә) №2 №6 №8(ә) №8(в) №8(б) 11,48 21 26 30,48 100 135,4 402 К Ө Б Е Й Т У Жаңа сабақтың кезеңдерімен таныстырамын.
|
Презентация
Слайд 1 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
25 мин |
Орманға саяхат кезеңінде жаңа тақырыпты слайд арқылы түсіндіріп кетемін.
Жаңа тақырыпты бекіту есептері орманды қоқыстан тазарту арқылы топтық жұмыс орындалады.(10-минут)
6,3*1,8=11,34 3,2*1,8=5,76 8,4*10=84 4,2*2,5=10,5 8,3*0,5=4,15 Қорыққа саяхат (Топтық жұмыс: Семантикалық карта) 7-минут) 603*971=585513 болатынын пайдаланып, есептемей-ақ көбейтіндінің мәнін табыңдар. Егер көбейтіндінің мәнін дұрыс тауып, оның тұсындағы әріптерден сөз құрастырсаңдар қорықтың аты шығады.
Жасыл ел ұйымына бару Тақтада орындалатын есептер «Жасыл ел» ұйымының жастарының тапсырмасы Хоккей қақпасының ені 1,8 м, биіктігі 1,2 м. Хоккей қақпасының ауданы табыңдар? S=1.8*1.2=2.16м2 |
Презентация Слайд 2-3
Алдамұратова Т. Математика 5 сынып Петерсон Л., Математика 5 класс Есептерді дұрыс шығарған оқушыларды осы жетон арқылы бағалап отырамын. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы
ҚБ (10 мин) |
«Жерұйық» экологиялық орталығына бару
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы Оқу мақсаты: 5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау Бағалау критерийі: Білім алушы Ондық бөлшектерді көбейтеді Ойлау дағдыларының деңгейі: Қолдану 1-тапсырма Көбейтуді орыңдаңыз:
a) 9,03 ·17; d) 8,31 ·14
b) 3,52 · 0,2 e) 36,11 · 0,5 c) 2,15 ·12 f) 0,14 · 0,25 Дескриптор: Білім алушы – ондық бөлшекті натурал санға көбейтеді;
– ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтеді.
2-тапсырма Кестені толтырыңыз.
Дескриптор: Білім алушы – көбейтуді орындайды.
|
ҚБ
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия
(4 мин) |
Презентация слайд | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасы
1 мин |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|