Әлемнің кереметтері. Вавилонның аспалы бағы.

Мұғалімнің аты-жөні:  Баешова Гүлжанат Асқарқызы                                                      

Қызметі: бастауыш

Пән: Әдебиеттік оқу

Орта мерзімді жоспар бөлімі:

Жанды табиғат

Сынып: 3 «Б»

Мектеп: №34

Мұғалімнің аты-жөні: Баешова Г.А.

 

Сабақ тақырыбы Әлемнің кереметтері

Вавилонның аспалы бағы.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу  мақсаттары

 (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.9.1 – шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден:

иллюстрация, әдеби кітаптар, нақты ақпаратты табу

және ақпаратты сызба түрінде беру.

Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады.

Көптеген оқушылар: шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды.

Кейбір оқушылар: берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.

Бағалау критерийлері l  мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады.

l  шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды.

l  берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.

Тілдік мақсат Семирамида,Навуходоносор,Амитис,Вавилон,Евфрат
Құндылықтарды дарыту Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу.

Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық.

Пәнаралық байланыстар Дүниетану  Сәулет өнері бөлімі Елді мекендер қандай болады?
АКТ қолдану дағдылары Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу;
Ресурстар Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б
Бастапқы білім Екінші сыныпта өтілген тақырыптарды еске түсіреді.
Сабақтың барысы
Сабақтың

жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы

 

3мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5мин

 

 

 

 

Ой сергек

Қол алысып, қане біз,

Достайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру

-Балалар ,бәріміз бірге саяхатқа шыққымыз келе ме?

-Иә

-Қандай көлік түрін таңдаймыз?

-Әлемге саяхат жасайық,ол үшін пойызға отырайық

-Топқа бірігу ,пойыз суреттері арқылы  (вагонда 1,2,3,цифрлары жазылған)

Топқа бірігу

1-топ Ғалымдар

2-топ Зерттеушілер

3-топ Саяхатшылар

Үй тапсырмасын пысықтау

Сәулетті біздің Алматы өлеңін жатқа айту

Өткенді пысықтау

Ой қорыту

Дейін, кейін, қазір әдісі бойынша

Шаттық шеңбері

Сурет

 

 

Пойыз макеті

 

 

 

 

билет парақшалары

Сабақтың ортасы

3мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3мин

 

 

7мин

 

3мин

 

 

1мин

 

6мин

 

Қасиетті  7 саны туралы не білесіңдер?

7 күн                    

7 ата 

7ұрпақ

7қазына

7 нота

7 ғалам

7 жоқ

Жаңа сабақ

Әлемнің кереметтері

Оқу мақсаты:

шығарманың мазмұнына сәйкес  түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табасың.

Бағалау  критерийлері:

v  Шығарманың мазмұнына сәйкес  түрлі дереккөздерден нақты  ақпаратты  таба алады .

v  Шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды.

1.Шығармашылық тапсырма

“Сұхбат”

Әлемнің  жеті кереметі туралы естіп пе едің?

Сен білесің бе?айдарынан бейне жазба көрсету

Оқулықпен жұмыс.

Мәтінді түсініп оқы.

Вавилонның аспалы бағы

Дәптермен жұмыс.

Мәтіндегі тірек сөздерді жазу.

Семирамида,Навуходоносор,Амитис,Вавилон,Евфрат

Сергіту сәті

Тыныштық сәті

Қазақстанның 7 кереметі

Топтық тапсырма

1-топ Мұнда аспалы бақтың қазіргі бейнесі бейнеленген. Мәтінмен салыстыр.

Бағалау критерийі:

Суретті  мәтінмен салыстырады.

Қорытынды  жасап, суретті әңгімелейді.

2-топ Мәтінге сүйеніп,аспалы  бақтың алғашқы нұсқасын сипатта.

Жалпы сұлбасын қалай салар едің?

Бағалау критерийі: Шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден нақты ақпаратты таба алады және ақпаратты сызба түрінде бере алады.

 3-топ Мәтіндегі жалқы атаулардан сөздік құрастыр.

Вавилон-______________

Мидия-________________

Евфрат-________________

Навуходоносор-_________

Семирамида-___________

Бағалау критерийі. Шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден нақты ақпаратты таба алады және ақпаратты сызба түрінде бере алады.

4-топ “Семирамида” аспалы баққа  бес жолды өлең құрастыр.

1.Зат есім ______________

2.Сын есім _____________

3.Етістік_______________

4.Сөйлем ______________

5.Мәндес сөз ___________

Дескриптор

– тақырыпқа сәйкес ақпараттарды іріктейді;;

– ақпаратқа сүйеніп, көне қаланы сипаттайды.

 
 

таныстыры

лым

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

бейнетаспа

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

үлестірмелі қағаздар

А3,маркер

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

 

 

4мин

 

 

 

 

 

 

 

5мин

Өзіңді тексер.

Бағалау критерийі

• Мәтіннің мазмұнына сәйкес мәліметтер тауып, кестеге түсіреді

 

 

Кері байланыс

“Ақылды үкі”

Үй тапсырмасы.

Мәтінді түсініп оқу.

Әлемнің7 кереметі туралы ақпарат іздеу

 Бағалау.“Жарайсың”,“Жақсы”,“Талпын”

 Т кестесі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

қыстырғыш

тар

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

 

 

А- берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.

В-шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды.

С- мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады.

 

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген

кезеңінде қолданыла алады.

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының   сақталуы

Денсаулық сақтау технологиял ары. Сергіту сәттері мен белсенді іс- әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылат ын

Қауіпсіздік техникасы

ережелерінің тармақтары.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
 
Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да

ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың

жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу

қажет?

Вам может также понравиться...

1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *