Үйсіз жануарларды бірге қорғайық
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: “Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі” | Мектеп: Қ.Сыпатаев атындағы жалпы орта мектеп | |||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Әлиманова Жанаргүл Әлімбайқызы | |||||||||||
Сынып: 5 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Үйсіз жануарларды бірге қорғайық | |||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 5.Т/А1 Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау | |||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Бaрлық oқушылaр oрындaй aлaды: Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды. | |||||||||||
Oқушылaрдың көпшiлiгi oрындaй aлaды: Суреттер бойынша болжап мәтін құрайды. | ||||||||||||
Кeйбiр oқушылaр oрындaй aлaды: Мәтін мазмұнын салыстырады. | ||||||||||||
Бағалау критерийлері | 1. Тірек сөздер мен суреттер бойынша тақырыпқа болжам жасайды.
2. Мәтін құрайды, салыстырады. |
|||||||||||
Тілдік мақсаттар | · Оқушылар тірек сөздер мен иллюстрацияларды болжап мәтін құрастырады және салыстырады.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: қызыл кітап, қорық,заң, жауапкершілік, үгіт-насихат, қамқорлық. · Диалог құруға (шығарма жазуға) қатысты пайдалы тіркестер: “ПОПС” формуласы П- менің ойымша, … О- себебі, мен оны………. түсіндіремін П-мен оны мынадай дәлелдермен келтіре аламын….. С- қорытындылай келе,… |
|||||||||||
Талқылауға арналған сұрақтар:
1.Үйсіз жануарларды қалай қорғауға болады деп ойлайсыңдар? |
||||||||||||
Оқу дағдыларының деңгейі | Білу және түсіну, қолдану
|
|||||||||||
Сабақта қамтылатын құндылықтар | Еңбек және шығармашылық ынтымақтастық, өмір бойы білім алу | |||||||||||
Пәнаралық байланыс | Жаратылыстану, география, қазақ әдебиеті,өзін-өзі тану. | |||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта, таныстырылым. | |||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | 5.О6 Оқылым стратегияларын қолдану жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу;
5. Ж2.Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, хабарландыру құрастырып жазу. |
|||||||||||
Жоспар | ||||||||||||
Жоспарла-натын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Ресурстар | ||||||||||
Сабақтың басы
3 мин
3 мин
|
Психологиялық жағымды ахуал туғызу мақсатында “Бұл не? ” әдісі (шаттық шеңберін жасап, өздерінің есімдеріне жануарлардың аттарын қосып айтып теңеу сөз жасайды.) Мысалы: Жолбарыстай Жанар, Барыстай Балжан, ЕліктейЕрлан. .
Жануарлардың суреттері арқылы топқа бірігеді 1-топ 2-топ 3-топ Ширату жаттығуы ТЖ “Допты лақтыру” арқылы өткен сабақты пысықтайды. ҚБ “Социометрия” әдісі Мұғалімнің кері байланысы |
ҮМ 13күн, 2 үлестірме |
||||||||||
Сабақтың ортасы
5 мин
10 мин
15 мин
3 мин |
Тыңдалым алды
Осы суреттер бойынша:суреттер беріледі Тірек сөздер: Үйсіз жан-жануарлар, қызыл кітап, қорықтар, заң, жауапкершілік, үгіт-насихат, қамқорлық. 1-тапсырма.ТЖ.СЖ. Суреттер мен тірек сөздер бойынша тақырыпты анықта. Тыңдалым кезі
2-тапсырма.ЖЖ. Бейнефильм “Қазақстандағы қорықтар”
Дескриптор: – Сурет пен тірек сөздерді байланыстырып тақырыпты табады. – Тірек сөздерді пайдаланып мәтінді тыңдайды және мәтін құрайды. – Мәтіндегі негізгі ойды салыстырады. ҚБ « Бағдаршам» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды. Мұғалімнің кері байланысы. Тыңдалымнан кейін 3-тапсырма ТЖ . Жазған мәтіндері бойынша КӘМҚ-талдау “SWOT” кестесіне салады.
Дескриптор: Жазған мәтіндерді оқиды. Жазған мәтіндерді кестеге салады. ҚБ. “Даналық ағашы” арқылы бағалау Мұғалімнің кері байланысы Сергіту сәті “Капитан” Интербелсенді әдіс. Мұғалімнің жетекшілігімен орындалады.
|
Суреттер
Интернеттен алынды АКТ
АКТ Интернеттен алынды
А4 парғы 11 күн 1сабақ,1үлестірме Графикалық органайзер
|
||||||||||
Сабақтың соңы
4 мин |
Кері байланыс: Үйсіз жануарларды қалай қорғауға болады деп ойлайсыңдар?
ПОПС” формуласы П- менің ойымша, … О- себебі, мен оны………. түсіндіремін П-мен оны мынадай дәлелдермен келтіре аламын….. С- қорытындылай келе,… |
А4 форматы
ҮМ |
||||||||||
Үйге тапсырма
2 мин |
“Қорықтағы жан-жануарларды қорғау” тақырыбында сурет салу,жинақтау. | |||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс (тәрбиелік элемент) |
||||||||||
Өлең мазмұнын түсінеді. Композициялық құрылысына талдайды.
Өлеңді сюжеттік дамуына қарай сипаттап, өз сөзімен тұжырым жасайды. |
Кері байланыс: ПОПС | Еңбек және шығармашылық ынтымақтастық, өмір бойы білім алу.
Электр құралдарын қолдануда сақ бол. География, өзін-өзі тану, жаратылыстану,қазақ әдебиеті, АКТ. |
||||||||||
Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||
Жалпы баға
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?
|
||||||||||||