Монеталар
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі
Күнделікті есептеулер |
Мектеп: Райымбек Смаилов атындағы орта мектеп | ||||
Күні :
Пәні : Математика |
Мұғалімнің есімі: Оразбекова Балжан Мейрамбековна | ||||
СЫНЫП: 1-сынып |
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны: | |||
Сабақ тақырыбы: | Монеталар
|
||||
Оқумақсаты: | 1.1. 3.6. 1 тг, 2тг, 5тг, 10тг,20 теңгелік монеталармен түрліше төлем жасау | ||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: 1 тг ,2тг, 5тг,10тг,20тг монеталарын біледі. | ||||
Оқушылардың басым бөлігі: 1 тг , 2тг, 10тг, 20 теңгелік монеталармен әртүрлі амалдар орындайды . | |||||
Кейбір оқушылар:теңгелік монеталардың құнын түсінеді, монеталарды құны бойынша салыстырады , өмірде қолданады. | |||||
Бағалау критерийлері | · Монеталармен әртүрлі амалдар орындап, салыстырады.
. 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 теңгелік монеталарды өмірде қолданады. |
||||
Дескрипторлар:
|
1.Қосу және азайту амалдарын қолданып, салыстырады.
2. Бірнеше монеталар жиынтығының құнын салыстырады. 1. Теңгелік монеталардың құнын түсініп, бір – бірімен салыстырады. 2. Ақшадан теңгелік монеталарды ажыратып, өмірде қолданады. |
||||
Тілдік мақсаттар
|
Заттың құны, монета | ||||
Құндылықтарды дарыту
|
Құрмет, айқындық, жауапкершілік | ||||
Пәнаралық байланыс
|
Орыс тілі, ағылшын тілі | ||||
АКТ қолдану дағдылары
|
Электрондық оқулық, слаид | ||||
Бастапқы білім
|
Ақша , теңге туралы білімін білу | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||
Сабақтың басы
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
|
Психологиялық дайындық.
Сәлемдесу
Жүректен- жүрекке, бір – біріне тілек айту. Бақытты бол, сәттілік тілеймін, аспаның ашық болсын, денсаулық тілеймін т.б. тілектерді оқушылар бір – біріне жүрек ұсыну арқылы айтады.
«Ой қозғау» әдісі Қағаз ақшаларды көрсету арқылы оның мәнін, атқаратын қызметі туралы айту. Оқушыларға 1 тг , 2тг, 10тг, 20 теңгелік монеталарды көрсету арқылы ой тастау .
Тағы қандай монеталар бар?
1. Ақша мен монетаның қандай айырмашылығы бар? 2. Құны үлкен қандай ақшалар? 3. Құны кіші қандай ақшалар? 4. Құны үлкен қандай монеталар? 5. Құны кіші қандай монеталар? Оқушыларға сұрақ қоя отырып, жауап аламын.
Әр елдің ақшаларын көрсету.
|
|
|||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
1. тапсырма «Ойлан- тап» әдісі бойынша монеталарды салыстыру арқылы құнын анықтау. Әртүрлі жолдарын қарастырып, сұрақ қою. Дескриптор 1. Монеталарды салыстырады. 2. Құнын анықтап, үлкен – кіші ұғымын ажыратады. 2 тапсырма «Сатушы» әдісі бойынша ірі монеталардың жиынтығы қандай ұсақ монеталардан құралады? 5тг, 10 тг, 20 теңге алу үшін неше монетасы қажет екенін айту. Құны ең кіші монета мен құны ең үлкен монеталарды ажырата отырып, заттардың құнын анықтау. Суретпен берілген монеталарды оқушыларға беру. Жұптық жұмыс жасау. Әртүрлі тәсілмен жиынын табу. Осы көрсетілген монеталарға қандай заттар сатып алуға болады? Дескриптор 1. Монеталар жиынын түсінеді. 2. Монеталарды құрайды. 3 тапсырма «Ғажайып қалта» әдісі бойынша бірнеше монеталар салынған қалтаны оқушыларға көрсете отырып, ішінен монеталар алғызу. Алған монеталарын заңдылықтарға сүйене отырып анықтайды. Дескриптор 1.Ақша мен теңгелік монеталарды ажыратады. 2. Өмірде қолданады.
|
|
|||||||||||||||||
Сергіту сәті.
|
«Кел,билейік!» | Әуенге байланысты қимыл- қозғалыс жасайды.
Видеоролик |
|||||||||||||||||
Сабақтың соңы
Үш тілді құзыреттілікті қалыптастыру
Бағалау
Рефлексия |
«Кілт» әдісі бойынша тапсырмаларды беру арқылы жұптық жұмысын жүргіземін.
Монета – копейка – penny
Бағдаршам арқылы кері байланыс жасау. Қызыл түс – қиналдым. Жасыл түс – түсіндім, білдім. Сары түс – сұрағым бар.
|
10 50 10 60 5
5 20 5 5 40
10 40 20 30 30
10 + 20 = 30
5 + 5 + 30 = 40
10 + 20 + 10 + 20 = 60
Сабақ туралы өз ойларын білдіреді (бағдаршам арқылы) |
|||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
Оқушыларды қолдау мақсатында смайликтар беріп ынталандырып отырамын. «Кілт» әдісі бойынша саралау
|
Бағалау –оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
«Ойлан тап» әдісі «Ғажайып қалта» әдісі «Кілт» әдісі «Сатушы» әдісі
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ Мектеп ережесі
|
|||||||||||||||||
Bilimger.kz Республикалық білім порталы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.
Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718